Ylistyksestä

Anonyymi-ap

Niinkuin radiossa ylistetään 24/7 nämä hihhulit. Ei näillä eväillä joita minullekin on annettu jaksa jatkuvasti ylistää. On kirjoitettu että herra vihaa tuollaista mutta ihmiset tarvitsevat sitä.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Setäsi on varmaan tuo herra pienelläalkukirjaimella, ja kaisun tätisi jaksaa sitä ylistellä ihan sinunkineestäsi. Ihan jännää tämä paskan jauhaminen, niin, aika tässä ainakin kuluu: hevonpaskaan.

      • Anonyymi

        jos ei ole uskoa yhtään mihinkään, niin kai sitä hukkuu omaan paskaansa, kun tää maailmaon paskaa täynnä, uskoa saa silti pyytää jos sitä haluaa, ihan Jumalalta, jos sattuu sinnepäin kallistumaan tai sitten et jaksa vaivaantua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jos ei ole uskoa yhtään mihinkään, niin kai sitä hukkuu omaan paskaansa, kun tää maailmaon paskaa täynnä, uskoa saa silti pyytää jos sitä haluaa, ihan Jumalalta, jos sattuu sinnepäin kallistumaan tai sitten et jaksa vaivaantua.

        laiska ei jaksa edes syödä, kun se on liian rasittavaa


    • Anonyymi

      No, se ylistys alussa kestää ja kestää. Lauantaina moni on lähtenyt kesken pois kun se kyyti ei odota. Alkuylistys 1 h. Kolehti puhe puolisen tuntia. Ja sitten pääpuhuja. Ihmeet jotka tapahtuvat siellä jossain on pääaihe. Välillä huudetaan, fire, fire! Meininkiä riittää siitä pitäville ja heille, jotka haluavat voitelua. Loppu kokous myös kestää kun suurin osa menee eteen voidellun käsien alle. Ei edes kysytä mitä halutaan vaan, vaan otetaan vastaan. Kukaan ei arvioi millään tavalla.
      Taisi olla parempi että kyyti tuli ja pääsi kotiin rauhassa.
      Tuo kuvaa monen seurakunnan toimintaa. Moni ei jaksa olla ylistämässä ja seurata supervoideltuja jotka ovat aina rahan tarpeessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      257
      4590
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1109
    Aihe