Nyt alkaa selvitä NATO:n tarkoitus. Suomalaiset poliitikot hinkuvat ja fanittavat innoissaan ydinaseita maahamme. Tästä ei tainnut olla jäsenyyspuheissa paljoa esillä. Mutta eihän kansalta kysyttykään asiassa mitään.
Ydinaseita Suomeen
30
60
Vastaukset
- Anonyymi
Ai, aloittajalle selviää vasta nyt NATO:n olemus ja tarkoitus?
Onnittelen, että yleensäkin selvisi!
Sinut voisi äänestää vaikka presidentiksi!
Nykyiselle tolvanalle, hallituksineen, se ei ole selvinnyt vieläkään.- Anonyymi
Niinistöllä on henkilökohtainen ongelma. Väärä henkilö tuossa asemassa.
- Anonyymi
Onhan niitä ydinaseita siellä teilläkin, mikä siis on ongelma?
- Anonyymi
Aivan niin. Miksei meillä saisi olla samanlaisia aseita kuin teillä siellä idässä. Syntyy kauhun tasapaino eikä rajojen yli enää hypitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan niin. Miksei meillä saisi olla samanlaisia aseita kuin teillä siellä idässä. Syntyy kauhun tasapaino eikä rajojen yli enää hypitä.
lykätään loviisan käytettyjäsauvoja kuljettava juna hyvin panostettuna läntiselle
raiteellerajan jälkeen - Anonyymi
Ikäsi on varmaan 12 ja risat.
- Anonyymi
Sehän olisi hyvä asia, jos Suomella olisi ydinaseita?
Voitaisiin niitä käyttää, jos Suomen olemassaolo olisi uhattuna.- Anonyymi
Ja muutama niitä niin rauhoittaisi naapuria ihmeesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja muutama niitä niin rauhoittaisi naapuria ihmeesti.
Naapuri tietäis, ettei tänne kannata hyökätä ilman että se itse tuhoutuu.
Mitään Natoa tähän tarvita... - Anonyymi
Ihan mahtavaa,
kaikki häviää.
se sonta ei pysy huussissa
- Anonyymi
Nato on Neuvostoliiton romahtamisen jälkeen muuttunut puolustusliitosta USA:n hyödykkeeksi Venäjävastaisessa strategiassa. Jos USA haluaa ydinaseita Venäjän naapurimaahan, niin näin myös tapahtuu. Jos joku kuvittelee, että Suomen päättäjät alkaisi esittämään USA:lle vastalauseita, niin erehdys on valtava. Suomi on niin kallellaan USA:han päin, että osuu jo leuka lattiaan ja kielet syvällä USA:n hanurissa. On ollut valtava virhe Euroopalta antaa USA:lle näin paljon valtaa.
- Anonyymi
Ei Suomi ole kallellaan mihinkään.
Kahjo Niinistö on sekottanut ja sekottaa kaiken. Saa sadistista tyydytystä.
- Anonyymi
Ihan mahtavaa, odotan niitä vesi kielellä. Venäjän kanssa onkin kana kynittävänä kun veivät meiltä Karjalan ja Petsamon.
- Anonyymi
Ja jälleen avaaja laittaa linkin luotettavaan lähteeseen ja todistaa väitteensä? Ai ei vai?? putlerin trollit ne jaksavat suoltaa näitä pötypuheitaan ilman totuuden häivääkään.
- Anonyymi
Älä unta nää, niitä on ollut jo puoli vuosisataa, täsmä sellaisia. Ruski tietää ja rajojojamme ei uhkaa mikään mahti.
NATO takaa sen, ettei tietämättömät Kremlin tontut lähde uneksimaan joutavia. - Anonyymi
” Suomalaiset poliitikot hinkuvat ja fanittavat innoissaan ydinaseita maahamme. ”
Onko antaa nimiä?- Anonyymi
Panus Jutkonen ja työttömien pummien orkesteri. Solistina duo Läskipää-Anu & Hönötiainen.
- Anonyymi
"Sitten venäjä miehittää suomen"!!!
- Anonyymi
Jauhohallituksen unelma on nähdä sienipilvet. Sitä ennen köyhät pakkosiirretään Hankoon ja paikka naamioidaan sotilastukikohdaksi. Nazi-hallitus pääsee eroon köyhyydestäkin!
- Anonyymi
Hallitus haluaa jauhottamaan ydinsodan kestävään bunkkeriin sota harjoituksiin.
- Anonyymi
MELUSAASTETTA TULOSSA.
kunika paljon tulee ilmatilasta saastetta ja melua kun tulee laivueet lentoon.
äänivallit särkee talot. - Anonyymi
Niin ennen villissä lännessä sanottiin että kaikki tottelee käsiasetta , ww2sessa että kaikki tottelee tykinkranaattia, mutta nykyään voi jo sanoa että kaikki tottelee ydinasetta.
Niin se aina vaan menee mitä enemmän tulivoimaa sitä enemmän ja suurempia alueita hallitset.
Ne ei voi hallita ketään ,ei edes itseään, joilla ei ole mitään tuhovoimaa käytössään mutta he hallitsee kaiken joilla sitä on miltei rajattomasti .
Kuolleet ei edelleenkään hallitse ketään,vain jäljellejääneet elävät niin tekee.
Tämä totuus ei kai tule ikinä muuttumaan,ja ydinpommien haltijat voi kiristää maailmaa aivan niin paljon kuin haluavat. - Anonyymi
Ja miettikää mikä on miilujen merkitys tässä karusellissä
- Anonyymi
Suomi ottaa ydinaseet maaperälleen -> Venäjä tuhoaa Suomen kriittisen infran -> Suomi ampuu ydinpommin venäjälle -> ydintalvi
Tässä näin lyhyesti tapahtumien kulku.- Anonyymi
VENÄJÄ TUHOSI JO IHTESÄ,
- TUOHON LÄNSI LOPETTAA KAIKEN YHTEYDEN - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
VENÄJÄ TUHOSI JO IHTESÄ,
- TUOHON LÄNSI LOPETTAA KAIKEN YHTEYDENVai että sillai, oletko koskaan ajatellut, että myös ITÄKIN on olemassa?
- Anonyymi
Venäjä julkaisi rehvakkaan propagandavideon – Putin halailee sotilaita ja räiskii kiväärillä"""
NÄIN HAKEVAT MAALEJAAN - Anonyymi
Tällä hetkellä ei haluta muuttaa lakia, joka viesti menee silloin myös Venäjälle. Tosin riski on tasapainotettava sillä, että jos Venäjä muuttaa omaa lakiaan hyökkäämättömyydestä (vrt. tosin Ukraina), niin Suomella olisi parasta olla ydinaseita.
Natossa voi muuttaa lakia turvallisemmin, mutta Nato ei takaa meille muuta kuin apua. Jos otamme tyylillemme uskottavasti option, niin odotamme Venäjän vahvistumista ja lakiensa muutoksia, ja sitten painamme paniikkinappia, liian myöhään.
Mun mielestä on selvää, että nykymaailmassa joka maa tarvitsee ydinasepuolustuksen. Toisen maan apuun sen suhteen ei voi luottaa, ja kolmannen maan on helppo operoida sen takana - vrt. Ukrainan vaikea tilanne, kun Venäjä lyö niitä kuin vierasta sikaa eikä Ukraina voi tehdä mitään Venäjän alueella. - Anonyymi
Muutama ydinkärki tänne vaan. Siinä vaiheessa kun ydinsota syttyy on yksi vitun väli kenellä niitä on ja kenellä ei. Maapallo on lasia joka tapauksessa.
- Anonyymi
kohta niistä saat nauttia kun ennakoiva ydinisku tehdään venöjön kohteisiin
rajojemme tuntumassa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892