Olli Rehn edelleen vakuuttavissa lukemissa presidentinvaalien tuoreimmassa kyselyssä.
Näyttäisi, että seuraava presidentti on Olli Rehn
Samaisen kannatuskyselyn mukaan Sanna Marinin kannatus on romahtanut hurjat 6%. Onko koskaan istuvan pääministerin suosio romahtanut näin paljon kannatuskyselyiden välillä?
Presidentinvaalit
12
128
Vastaukset
- Anonyymi
Sanna Marin on pelkkä kupla,tyhjää ja tyhmyyttä täynnä.
- Anonyymi
Moktar.gubta on suurin
Kts. Maahanmuutto suomi24
Olisko sipilän syy? - Anonyymi
Mites Aaltola?
- Anonyymi
Marin ei ole presidenttiehdokkaana.
- Anonyymi
Ehdottomasti Rhen
- Anonyymi
On aivan ennenaikaista puhua presidentinvaalien tuloksista, kun kaikki puolueet eivät ole vielä asettaneet ehdokkaitaankaan.
- Anonyymi
Kepu:n kannatus on jo niin pohjalla että sieltä ei valita presidenttiä. Kun/jos vaihtaisi puoluetta tai yrittäisi puolueettomana niin mahdollisuudet paranisivat.
Haavisto on aseistakieltäytyjä ja on aikaisemmin vaatinut puolustusvoimien lopettamista. Tilanne on nyt toinen mutta koko kansan presidentiksi hänestä ei sentään ole. Niin ja miltä näyttäisi ja tuntuisi itsenäisyypäivän juhlat linnassa kun.... - Anonyymi
Parasta tuossa kyselyssä oli se, että Väyrynen ei päässyt koko listalle.
- Anonyymi
Nythän oli kyse presidentinvaaleista! Mitä tekemistä Sanna Marinilla sen kanssa on?
- Anonyymi
Se että Sannan kannatus on romahtanut hurjat 6 % hetkessä ja demarit on pelkästään Sannan varassa. Luisu on alkanut.
Olli Rehn on minunkin suosikkini. Ei Sanna edes halua presidentiksi. Hänen henkilökohtainen habituksensa sai tietyn kolhun juhlintahumussa, mutta onneksi näin aikaisin, jolloin ensi edareissa kansan puolivuotinen muisti takaa sen, etteivät pikku edesottamukset ole jarruttamassa SDP:n menestystä. Minä, pankkolängvitsi ja saunamajuri, kaikki me 3, toivomme Marin 2 -hallitusta ja vihreän puolueen menestystä persujen kustannuksella. Me vihervasemmisto olemme Suomen tuki ja turva. Ilman meitä olo olisi kaikilla kurja. Kyllä kommunisti on kamala (katsoo peiliin ja kauhistelee).
- Anonyymi
Kukas tykkää Pekasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074559Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1694344Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941710- 4031621
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51077- 67959
- 56934
- 86887