Totuus Devils Trianglesta eli Bermudan kolmiosta....

Muistaakseni taannoin kerroin että alueella ei ole mitään kummallista. Cape Canaveralista ammuttujen rakettien jämät ovat vain upottaneet muutamia laivoja. Eihän näitä toki voida myöntää ja siksi on kehitetty mitä kummallisimpia taruja ja valheita UFOista ja ties mistä.
Mielekkäämpää olisi toki varoittaa merialueella kulkevia moisista vaaroista mutta sitä NASA ei voi tehdä koska sen raketit eivät putoa mereen.

Tässä realismia aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=eF63RPGvNUs

6

150

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen lukenut että Nasan raketit ammutaan Kuuhun tai Marsiin, avaruusasemille tai muuten vain tärkeisiin kohteisiin.
      On tosin fakta että kaikki ammutut raketit eivät ole pudonneet tuohon Bermudan kolmioon:
      https://www.youtube.com/watch?v=ZI-f_M9aEck

    • Nyt on aivan pakko laittaa tähän (kirjoitin jo aiempaa höpinään:).

      Lähdetkö mukaan Yhdysvaltoihin katsomaan rakettien laukaisemisia, jos maksan matkan ja muut kulut? Olen tosissani, voimme viritellä sopivan kanavan, jossa vaihdamme tarvittavat tiedot.

      Hankit tarvittavat asiakirjat ja minä ostan lentoliput sekä muut mahdolliset liput.
      Maksan toki myös asiakirjat ja paikalliset hotelliyöpymiset!

      P.S. Voimme myös kierrellä katsastelemassa observatorioita, joissa pääsee itse katselemaan suotimien läpi aurinkoa ja tietenkin myöhäisellä avaruutta.

      • Anonyymi

        Vaikutat hinurilta, joten en kyllä suosittele kenenkään lähteä mukaasi.
        Oletko hinaaja, kuten vaikuttaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikutat hinurilta, joten en kyllä suosittele kenenkään lähteä mukaasi.
        Oletko hinaaja, kuten vaikuttaa?

        Jopas on tekosyitä taas?


    • Anonyymi

      Charles Berlitz on kirjoittanut parikin kirjaa tästä aiheesta ja ne molemmat on suomennettu ja julkaistu nykyistä aikaa vapaamielisemmällä 1970-luvulla. Aiheesta kiinnostuneiden kannattaisi lukea ainakin nuo kirjat. Kyllä siellä mysteeri on, eivätkä esimerkiksi metaanivuodot selitä kaikkia laivojen uppoamisia ja lentokoneiden katoamisia.

      Bahaman liepeiltä Bermudan alueelta on lisäksi löydetty todella muinaisia rakennelmia merestä ja mm. suuri pyramidi. Atlantiksen pohjoisamerikan osaa mahdollisesti(?). Rakennelmia ja patsaita yms. on löydetty myös Ruotsin etelärannikolta läheltä Skånea.

      • Anonyymi

        Bermudassa ei uppoa tai katoa sen enempää laivoja kuin missään muualla maailmasa. Joten paikassa ei ole yhtään mitään ihmeellistä. paitsi salaliittohörhöille.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1075
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe