Huomaa, miten etuoikeutetussa asemassa naiset ja vähemmistöt ovat, kun Sacheen Lilttlefeather hyötyi elämässään suuresti "sorretun vähemmistön" näyttelemisestä huijarina koko elämänsä. On siinä mielessä kuin feministit.
Uhrihierarkia ja petostehtailu
3
136
Vastaukset
- Anonyymi
Stalinismi , Maolaisuus , Feminismi ja Pastafari .
- Anonyymi
Se on vähän niin että kaikissa asemissa on etuja ja huonoja puolia. Olitpa sitten kuningas tai kerjäläinen tai mitä tahansa siltä väliltä, voit löytää etuja ja kirouksia asemastasi.
Sellaista uhriulinaa ja marttyrointia on aina ollut olemassa jonka tarkoitus on syyllistämällä muita saada etuja itselle. Nykyisinhän valkoista heteromiestä uhriutuneempaa olentoa saa hakea. On menossa suuri globaali verinen taistelu uhrin paikasta koska uhrin paikasta palkitaan tänä päivänä.
Sinällään tämä ei ole sukupuolikysymys.- Anonyymi
Heti löytyy yksi enemmän uhriutuva. Suomalainen feministi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä21112000- 298238
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.606398Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1785319- 585020
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai514543Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1214472- 1233998
- 833472
- 582059