Britannian johtoon nousemassa hindu - tilanne näyttää pahalta

Anonyymi-ap

43

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kyllä aika surkeaa menoa britanniassa jos ei valkoinen pitää laittaa johtoon.

    • Anonyymi

      No voi etän että. Eikös Brexit sitten tehnytkään Iso-Britanniasta valkoihoisten paratiisia?

      • Anonyymi

        Ei se ollut brexitin tarkoituskaan.

        Brexitin tarkoitus oli kytkeä UK tiiviimmin globaaliin yhteisöön. EU:ssa monissa maissa unohdetaan, että UK on ollut jo satoja vuosia sitten globaali ja monikulttuurisempi kuin vaikkapa Suomi tai Saksa nykyään.

        Perusidea taloudelliselta kannalta oli, että maaimlantalous kasvaa EU:n taloutta nopeammin, joten on tärkeää pyrkiä pääsemään paremmin hyötymään maaimlantalouden kasvusta. EU:n kauppasopimuksen maailmalle on sovittu saksalaisyritysten näkökulmasta (Saksan yrityssektorin toimialajakaumaa hyödyttäen) eikä esim. brittien palveluviennin näkökulmasta.


      • Anonyymi

        Britit tarvitsevat nousevan talousmahdin Intian apua.


    • Anonyymi

      God Save the King, eiku Hare Krishna.

    • Anonyymi

      Hindu oli johtamassa Nokia ja hädin tuskin selvisi.

      Nyt on Kristitty toimitusjohtaja ja paremmin on mennyt.
      Mikään erityinen stragedi tai tulevaisuuden tekijä ei nykyinenkään ole.

      • Anonyymi

        Ihminen joka ei osaa kirjoittaa sanaa strategi tuskin on pätevä esittämään moisia arvioita.


      • Anonyymi

        Hinduilla ei ole mitään etiikkaa tai moraalia. Globalistit palkkaavat heitä mielellään tekemään kaikki erittäin likaset työt.


      • Anonyymi

        Kristitty Pekka Lundmark sai Fortumin sekaisin, osti Uniperin ja sössi kaikki. Kun miljardit ei ollut omia, niin mitäs väliä.

        Nyt on vaarana sama, kun Lundmark sanoo valloittavansa Intian. Suuruuden hulluus onkin sairaus ja jos voittojen kanssa syöksyy suunnittelemattomasti, ilman riskiarvioita tuntemattomaan. Baldautin kanssa pari on uskomattoman yltiöpäisiä.


    • Anonyymi

      Kaupan päälle saat valita itelles sopivan värin ja sillä (amatimies maalaa)

    • Anonyymi

      Se voi olla ihan hyväkin asia, jos se on poikkeuksellisen pihalla asioista koska on hindu ja Britit voivat piiloutua tämän hindun selan taakse kun Britanniaa syytetään Ukrainan sodasta.

      • Anonyymi

        Briteistä alkaa euroopan vetäytyminen Ukrainaa tukemasta.


    • Anonyymi

      Se on englantilaisille ihan oikein jos valitsevat ulkomalaistaustaisen pääministeriksi. Siitä tulikin mieleen, että miksei samantien joku venäläinen pääministeriksi?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Se on MUSLIMI


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on MUSLIMI

        Anteeksi, kiitos kun korjasit :)


    • Anonyymi

      Suomen eduskunnassakin istuu jo muitakin, kuin kristittyjä valkoisia. Monikulttuurisuus laajenee Suomessakin hyvää vauhtia myös hallitustasolle.

    • Anonyymi

      Pian lehmät juoksee ympäri Britanniaa vapaina!

      hindujen mukaan lehmässä asuu 33 miljoonaa jumalaa!
      jopa lehmän lannassa asuu jumala!

      Eikös kuulostakin kovasit sivistyneeltä? :(

      • Anonyymi

        Kun vertas kristittyjen satukirjaan niin hinduilla on sentään silmillä nähtävä jumala, lehmä.


    • Anonyymi

      "WEF-RAKKI TUOKIN"!!!

    • Anonyymi

      Liika suvaitsevaisuus. Kyllä meno muuttuu, kun valta karkaa käsistä.

    • Anonyymi

      kuinka suuri riita tulee suomessa kun ps.voittaa .

      silloin on oltava ps. pääministeri.

      • Anonyymi

        Silloin konkretisoituu muiden paremmuus vs persut.


    • Anonyymi

      Kohta Britanniassa kielletään nautojen tappaminen ja naudat saavat kävellä Lontoon kaduilla vapaasti

      Ihmiset haudataan Thames jokeen ja ihmiset kylpevät siinä vainajaa kunnioittaen

    • Anonyymi

      Uk syntynyt, huippuarvosanoin Oxfordin yliopistosta valmistunut ( olisko maailman viidenneksi paras yliopisto ,suomalaiset jää kauas..), lisäksi Usan huippuyliopiston tutkinto. Ei ainakaan ihan tyhmä äijä.

      • Anonyymi

        Mutta WEF:n kätyreitä. Kirjanoppineisuus ei auta jos on epärehellinen ja pahuus mielessä.


    • Anonyymi

      Siksi, että Britannia on sivistysvaltio.

    • Anonyymi

      Mikä Boris Johnnsson on seuraavassa elämässä, Hindujen karman lain mukaan.

      • Anonyymi

        Persu?


      • Anonyymi

        Variksenpelätti mansikkamaalla.


    • Anonyymi

      Juttu oli siis edellistä, epäonnistunutta valintaa ennen kirjoitettu. Rikas ja konservatiivi on ehdolla, vaikka rotu ja uskonto olisi muuta mitä sinä haluat.

    • Anonyymi

      Niillä on muslimi Lontoon porsasterina ja puukotukset ja nuorisojengit ovat ryöstäytyneet käsistä. Lapsia tapetaan keskellä päivää, sivullisiakin. Samanlaista menoa haluaa Suomeen Helsingin apulaisporkku.

    • Anonyymi

      Ei tällaista Elisapettin aikaan olis ollut, Charles on heikko kuningas.

      • Anonyymi

        onneksi elättivariksilla ei ole valtaa.


    • Anonyymi

      Intia oli ennen Brittien alusmaa, nyt valta-asema kääntyy päälaelleen.

    • Eikö "kristitty" Liz Truss saanut tilaisuutensa ja hän sai talouden kriisiin ja punnan arvon romahtamaan vain muutamassa viikossa. Ei ollut kovin siunauksellista politiikkaa Britannialle.

    • Anonyymi

      Heil Hindu!
      Meil Pillu.

    • Anonyymi

      Pankkiirit eivät saaneet ensimmäisellä kierroksella haluamaansa klobalistia pääministerin pallille. Niinpä he tekivät taas saman vanhan temppunsa ja loivat uudelle pääministerille ongelman, joka voitiin ratkaista vain vaihtamalla hänet WEF:n omaan ehdokkaaseen.
      Katsokaa vaikkapa Raheem j. Kassamin twiittausta asiasta (@RaheemKassam), jossa hän toteaa vaihdoksen olevan elitistien vallankaappauksen.
      Näitä samanlaisia vaihdoksia on ollut kaikkialla maailmassa ja ihmiset ovat jo heräämässä tähän kauan jatkuneeseen vedätykseen. Jotkut Suomessakin vielä uskovat, että meidän hallitukset valitaan vaaleilla. Onneksi tuo huijaus loppuu kohta ja totuus kerrotaan. Ei tosin nykyisen median suulla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6957
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6813
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      149
      5473
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4513
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4109
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3720
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3278
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3267
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      76
      2792
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2279
    Aihe