Heippa! Harrastan siis säännöllistä ratsastusta ja olen ratsastanut yli vuoden. Nyt olisi tallilla harjoitus pukuratsastuskilpailut ja niihin pitäisi siis olla jonkinlainen puku. Mutta nyt en oikein tiedä miksi pukeutua ja millä tavalla, että se olisi myös turvallista. Kypärä on pakollinen ja turvaliivejä suositellaan. Kisat tulisivat olemaan ensimmäiseni. Ne ovat marraskuun 20 päivä, sunnuntaina. Olen miettinyt että pukeutuisin joksikin halloween hahmoksi. Toisena ajatuksena olisi prinsessa. Olen siis 11-vuotias tyttö. Joten toivon todella kovasti vinkkejä pukuun!!! Voitteko vastata myös mitä eri halloween hahmoja olisi? Kiire ei vielä ole, mutta pikaisia vastauksia! Kiitos todella paljon vastanneille!
Pukuratsastuskilpailuihin pukeutuminen
5
169
Vastaukset
- Anonyymi
Ainiin🤦🏻♀️, minä pöljä kun sanoin, että voisin pukeutua joksikin halloween hahmoksi niin se halloweenhan on mennyt jo sen jälkeen!🤦🏻♀️ Joten mielessä on siis vain prinsessa. Voitteko kertoa vinkkejä pukuun? Tai onko muita hahmoja/asioita? Kiitos, kiitos, kiitos todella paljon jos vastaatte!!!
T: Aloittaja - Anonyymi
On kupu ravittu https://www.is.fi/mainos/art-2000009139610.html
- Anonyymi
Hä? En tajunnut miten tuo liittyi minun kysymykseeni?🤔
- Anonyymi
Kysymme tänään tai tässä viikonlopun aikana ratsastuksenopettajaltani, että millä hevosella/ponilla menen!;) Ja en oo muuten varma osallistunko puomi-vai ristikkoluokkaan!
Aloittaja. - Anonyymi
Moi! En taida osallistuakaan kisoihin (henkilökohtainen syy). Mutta kertokaa ihmeessä tulevaisuuteen pukuja! Tallimme omistaja/opettaja kertoi, että pidämme uudet kisat myöhemmin! Jos nekin vaikka olisivat pukuratsastusteemaiset niin ehdottomasti ehdottakaa pukuideoita!:)
T:~Aloittaja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275364
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533502Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263397Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232990Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint212409Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412112