Pukuratsastuskilpailuihin pukeutuminen

Anonyymi-ap

Heippa! Harrastan siis säännöllistä ratsastusta ja olen ratsastanut yli vuoden. Nyt olisi tallilla harjoitus pukuratsastuskilpailut ja niihin pitäisi siis olla jonkinlainen puku. Mutta nyt en oikein tiedä miksi pukeutua ja millä tavalla, että se olisi myös turvallista. Kypärä on pakollinen ja turvaliivejä suositellaan. Kisat tulisivat olemaan ensimmäiseni. Ne ovat marraskuun 20 päivä, sunnuntaina. Olen miettinyt että pukeutuisin joksikin halloween hahmoksi. Toisena ajatuksena olisi prinsessa. Olen siis 11-vuotias tyttö. Joten toivon todella kovasti vinkkejä pukuun!!! Voitteko vastata myös mitä eri halloween hahmoja olisi? Kiire ei vielä ole, mutta pikaisia vastauksia! Kiitos todella paljon vastanneille!

5

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainiin🤦🏻‍♀️, minä pöljä kun sanoin, että voisin pukeutua joksikin halloween hahmoksi niin se halloweenhan on mennyt jo sen jälkeen!🤦🏻‍♀️ Joten mielessä on siis vain prinsessa. Voitteko kertoa vinkkejä pukuun? Tai onko muita hahmoja/asioita? Kiitos, kiitos, kiitos todella paljon jos vastaatte!!!

      T: Aloittaja

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hä? En tajunnut miten tuo liittyi minun kysymykseeni?🤔


    • Anonyymi

      Kysymme tänään tai tässä viikonlopun aikana ratsastuksenopettajaltani, että millä hevosella/ponilla menen!;) Ja en oo muuten varma osallistunko puomi-vai ristikkoluokkaan!

      Aloittaja.

    • Anonyymi

      Moi! En taida osallistuakaan kisoihin (henkilökohtainen syy). Mutta kertokaa ihmeessä tulevaisuuteen pukuja! Tallimme omistaja/opettaja kertoi, että pidämme uudet kisat myöhemmin! Jos nekin vaikka olisivat pukuratsastusteemaiset niin ehdottomasti ehdottakaa pukuideoita!:)
      T:~Aloittaja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      177
      2547
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      9
      2339
    3. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      56
      2110
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      107
      2041
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      70
      2024
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      34
      1989
    7. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      63
      1354
    8. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      125
      1185
    9. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      24
      1097
    10. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      968
    Aihe