Putleri on diktaattori ja fasisti ja nauttii tappamisesta, mutta tarvii siihen tekosyyn jotta voi vältellä kriittisten ja fiksujen ihmisten kritisointia koska se menee hänella tunteisiin koska hän on niin herkkä ihminen. Hän välittää meidän mielipiteistämme ja siitä mitä me ajattelemme hänestä, joten hän keksii tekosyitä kokoajan.
Putleri vaan keksii tekosyitä tappamiselle koska hän haluaa tappaa
23
59
Vastaukset
- Anonyymi
Putlerilla ja Putkosella on salaliitto että Putkonen levittää Putlerin propakandaa
- Anonyymi
Se on salaliitto. Ihan varmasti on salaliitto ovat salassa liittoutuneet ihmisiä vastaan
- Anonyymi
Tappaminen on aliarvostettua.
T. Halla-Aho- Anonyymi
Niin onki
- Anonyymi
Ei ikään venäjään piä luottaa, tuhon valtioon, välit on pistettävä tähän tappajaan poikki ja heti.
- Anonyymi
Joo. Luotetaan vaan Pekkaan ja Sannaan että ne kääntää aina takkia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo. Luotetaan vaan Pekkaan ja Sannaan että ne kääntää aina takkia
Takinkääntö on ihmisoikeus. Muuttuminen edllyttää suunnanvaihdosta ja tuotahan koko elämä on. Kehittymistä tapahtuu vain, mikäli ihminen on valmis muutokseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Takinkääntö on ihmisoikeus. Muuttuminen edllyttää suunnanvaihdosta ja tuotahan koko elämä on. Kehittymistä tapahtuu vain, mikäli ihminen on valmis muutokseen.
Ja kun ampuu muutaman ohjuksen niin ihminen voi muuttaa mieltä hyvinkin äkkiä
- Anonyymi
Heti kun Putinin kerrotaan olevan sairas, tupsahtaa rivi korkean luokan poliitikkoja, jotka kertovat hänen olevan huippukunnossa, siis myös mielenterveydeltään. Toisaalta lapsikin tajuaa, että tässä on nyt sellainen valtionpäämies, jonka ajatusmaailma on täysin sekaisin ja joka olisi kiireellisen psykiatrisen hoidon tarpeessa. Hän ei todellakaan ole mikään älykäs taktikko, joka suunnittelee maailmanvalloitusta kansalleen.
Venäjällä psykiatriset sairaalat ovat perinteisesti täyttyneet toisinajattelijoista eli terveistä, joten jonnekin muualle Putin tulisi sijoittaa.- Anonyymi
Paitsi että Venäjä on demokraattinen maa ja venäjällä Duman pitää hyväksyä kaikki presidentin päätökset. Tutkimukset osoittavat että Venäjän kansa kannattaa tätä sotaa. Sut on vaan aivopesty kuvittelemaan että Putin päättää ihan kaikesta yksin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi että Venäjä on demokraattinen maa ja venäjällä Duman pitää hyväksyä kaikki presidentin päätökset. Tutkimukset osoittavat että Venäjän kansa kannattaa tätä sotaa. Sut on vaan aivopesty kuvittelemaan että Putin päättää ihan kaikesta yksin.
Ihanko oot tosissasi? Kuulut sitten sarjaan 'helposti jymäytettävät!'
- Anonyymi
Suurin osa venäläisistä aivan oikeasti kannattaa Ukrainaan hyökkäystä, se on tutkittu juttu. Ryssien radiokanavan johtajakin haluaisi polttaa ukrainalaiset asuntoihinsa ja lapset hukuttaa jokeen. Sellaisia kivoja immeisiä nuo venäläiset.
Hitler oli oikeassa: tuo kansa olisi pitänyt käsitellä ajoissa.- Anonyymi
Juurikin näin Hitler oli suurempi näkijä kuin uskotaan, toiminta oli vain väärää ja henkilöstön virheet suunattomia. Oikeastaan Eu on hänen luomuksensa ja tavallaan toteutuu nyt rauhanomaisin keinoin neljentenä valtakuntana ja juuri Ukrainan johtaja lähes kristuksenomainen Zelensky julisti ukrainan olevan pian Euta jos päätös saadaan nopsaan venäjä voitaisiin tuhota saman tien. Ukrainan jälleenrakennus voisi käynistyä heti ja ilmaista energiaa saataisiin venäjältä haltuunotetuista kaasu ja öljyvaroista. Eun johto laskeskeli jälleenrakennuksen tarvittavan 350 miljardia alkuun tuon luku varmaan on alakanttiin, kuten aina rakennus-urakoissa. Olisiko harkittavissa Turkin ottaminen samaan aikaan Eu maaksi tuolloin Eu kasvaisi talousmahtina suurimaksi, suostuisiko sitten Kiina ja Usa siihen jotta venäjä jaettaisiin eu maille onhan tuosta ollut jo aienmin puhetta eu maana, eurooppalle kuuluvana, ei Napoleon eikä Hitler tyhmiä olleet, nyt kuitenkin on voimaa aivan toiseen tapaan käytössä.
- Anonyymi
Jotkut haaveilee homon tappamisesta, jotkut kokonaisen kansakunnan. Mieli on sama.
- Anonyymi
Iloitaan tappamisesta ja toiselle ihmiselle kärsimyksen tuottamisesta. Eikä tämä yksinomaan ole venäläisten ongelma vaan laajemminkin tällaista on havaittavissa. Tämä maailma on todella Pahan vallassa.
Erityisesti ihmetyttävät viattomiin lapsiin kohdistuvat raakuudet. Elämänhalu on nyt monella koetuksella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iloitaan tappamisesta ja toiselle ihmiselle kärsimyksen tuottamisesta. Eikä tämä yksinomaan ole venäläisten ongelma vaan laajemminkin tällaista on havaittavissa. Tämä maailma on todella Pahan vallassa.
Erityisesti ihmetyttävät viattomiin lapsiin kohdistuvat raakuudet. Elämänhalu on nyt monella koetuksella.Samaa toisen vahingoittamisen iloa näkee joka päivä mm. lenkkiväylillä, liikenteessä ja kaupoissa. Perheen vanhemmatkin jyrää vastaantulevan vaikka kumoon, eivät väistä tippaakaan ja samalla lapset saavat kieron koulutuksen. Talojen naapurusto riidoissa ja usein toinen lyö tai ampuu. Ihmisten pinna on nykyisin todella lyhyt ja halu tehdä väkivaltaa on kummallisen yleistä.
- Anonyymi
Pienen pilin Putte rakastaa lasten murhaamista.
- Anonyymi
Putleri hukuttaa lapsia koska hän nauttii siitä!
- Anonyymi
Make tea, not war!
- Anonyymi
putin ei ole hän vaan se. Lisäksi putinin nimi kirjoitetaan aina pienellä alkukirjaimella.
- Anonyymi
Suurvaltailluusioiden unelmahössö vaatii likaisten keinojen käyttöä.
Verkkouutiset kirjoittaa:
"Venäjän likainen kiristys näyttää hyvin primitiiviseltä.
...
Likainen valtio nimeltä Venäjä melko primitiivisillä rakenteilla, lyttää Ukrainan presidentin kansliapäällikkö Andriy Yermak Ukrinformin mukaan." - Anonyymi
On se kyllä niin Putlerli
- Anonyymi
Putte rakastaa tappamista, ainakin pienten lasten tappamista.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951769- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948