Ukraina hyökkäsi Viipuriin

Ukraina räjäytteli Viipurin laivaväylällä

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009154161.html
561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitähän tuossa Channel47:n uutisessa sanottiin aiheuttajasta?

Äänestä
  • Novoi herran tähden, kiiruhtakaa viemää lisäaseita rakkaalle lähimaallenne Ukrainalle.

    Äänestä

Oiskohan siellä pari venäläistä hävittäjää vaihteeksi syöksynyt mereen?

Äänestä

Terroristit merenalaisia räjäytyksiä treenaamassa.

Äänestä

Yksinkertaista. Jos ryssä ilmoittaa siitä, niin nyt siellä pohditaan ketä tällä kertaa syytetään. Jos ei ilmoiteta niin sukellusvene tai jokin muu pimahtanut, eivätkä kehtaa taas kertoa tyrineensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukraina räjäytteli Viipurin laivaväylällä

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009154161.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu