Suomen Itäraja vuotaa edelleen

Venäläiset pääsevät matkustamaan Suomen kautta ulkomaille ja myös Suomeen pääsee katon korjaus syyllä. ILtalehti.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vuotaa mitä vuotaa. Ainahan suomalainen tyhmyys on vuotanut. Eikös se ole hyväkin, että tyhmyys vuotaa muualle, eikä jää Suomeen makaamaan?

Äänestä

Suomen rajalla toimitaan samoin kuin muissakin Venäjän rajanaapureissa.

Äänestä

Meille valehdellaan jatkuvasti, että raja on kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläiset pääsevät matkustamaan Suomen kautta ulkomaille ja myös Suomeen pääsee katon korjaus syyllä. ILtalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu