joulumarkkinoilla: https://garyfouse.blogspot.com/2022/10/france-crucifixes-banned-for-sale-at.html
Brysselin kaupunki kielsi krusifiksit
3
95
Vastaukset
- Anonyymi
No, olisihan krusifiksi melko julman näköinen yleisellä paikalla. Sitä paitsi krusifiksi ei liity Jouluun, vaan Pääsiäiseen.
Joulun kristillinen teema on seimenlapsi, kaikkine siihen liittyvine tapoineen: Jeesus-vauva, Maria, Joosef, enkelit, tallin herttaiset eläimet, Itämaan tietäjät lahjoineen...- Anonyymi
Oli miten oli mutta krusifiksi on kristitty symboli, ja Belgian valtauskonto on Kristinusko. Pysyköön muslimit poissa joulumarkkinoilta, mitä asiaa heille on sinne !? Kaksi vaihtoehtoa; pysyvät poissa tai hyväksyvät ! Menee tämä muslimien höösääminen liian pitkälle.
- Anonyymi
> Brysselin kaupunki kielsi krusifiksit
Euvosoliiton pääkaupunki näyttää todellakin ihannoivan totalitaristista Kiinaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 682600
- 622562
- 681752
- 241577
- 201500
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91440- 151362
- 381213
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81167- 251086