Miksi ihmiset Jeesusta julistettaessa suorastaan MANKUVAT!!! "MITÄ TAHANSA MUUTA mutta EI TÄTÄ"!! Facebookissa jos kertoo ASIALLISESTI Jeesuksesta viestiketjussa - TULEE 30pv BANNI!!!!!! jos julistaa suomi 24 chatissa Jeesuksesta HÄDISSÄÄN soitetaan MASTER_THE_KING sherifffi paikalle heitämään ulos!!!!!!! tämä voidaan tehdä vaikka KESKELLÄ YÖTÄ!!! kunhan EI VAIN tarvitsisi NÖYRTYÄ elävän Jumalan Sanan TOTUUDEN EDESSÄ!!!!!!! PULI-UKKO ja narkari joka suunnilleen vetää VIIMEISIÄ hengenvetojaan EI SUOSTU ottamaan vastaan PELASTUKSEN SANOMAA vaan kääntyy YENKKI-lahkoihin nimeltä AA ja NA.. sielläkin aletaan HETI MANKUMAAN jos joku puhuu AINOASTA pelastajasta Jeesuksesta Kristuksesta!!! siis nikä on se PERIMMÄINEN SYY - mikä saa niskuroimaan kaikilla keinoila ja kiemurtelemaan kuin MATO KOUKUSSA - ettei VAIN juuri tätä tarvitsisi uskoa!!?????????????
Miksi ihmiset ovat niin PAATUNEITA EIKKAREITA???? eivät SUOSTU nöyrtymään!!?
3
140
Vastaukset
- Anonyymi
Siksi, että käyttäydyt VASTENMIELISESTI!
EN KÄYTTÄYDY - vaan EN MIELISTELE ihmisiä kuten ei Paavalikaan eikä Jeesus tehnyt!! Jeesus LAUKOI suoria TOTUUKSIA kansalle päin naamaa - ja niin tulee VÄKEVÄN Kristityn tehdä eikkareille!
- Anonyymi
totuuksien.laukoja1 kirjoitti:
EN KÄYTTÄYDY - vaan EN MIELISTELE ihmisiä kuten ei Paavalikaan eikä Jeesus tehnyt!! Jeesus LAUKOI suoria TOTUUKSIA kansalle päin naamaa - ja niin tulee VÄKEVÄN Kristityn tehdä eikkareille!
Tietoisku: sinä et ole Jeesus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706804
- 594572
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s323768- 633081
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271646- 171630
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431187