Hei! Mun nimi on Peppi ja oon kyl pitkään vihannu mun nimeä. Jotkut ihmiset on väännelly nimeä toisiin lempinimiin joista en siis pidä.. Erityisesti yksi luokallani oleva tyttö kutsuu minua useasti pefaksi.. 🙁 En oikeastaan pidä siitä miten jo monta vuotta ihmiset on vitsailu mun nimestä. Kaikilla muilla kavereillani on mielestäni kauniit nimet esim. Milla tai Emma🤩 Sanoin heidän nimet koska ne ovat aika yleisiä nimiä mutta silti kauniita. En myöskään halua että muut läheiset saisi tietää että olen kirjoitellut tänne. Jos näätte tän niin pyydän että kerrotte oikeen mielipiteenne😥 Sanat sattuu mutta haluan tietää..
Onko Peppi ruma nimi?
10
180
Vastaukset
- Anonyymi
Peppi - villi ja vapaa! Ammattina taiteilija tai käsityöläisammatti. Mielikuvat itsenäisestä naisesta/tytöstä - oman tien kulkijasta. Hyvä nimi 9/10 - JATKOON!
- Anonyymi
Onko sukunimesi Pitkätossu ?
- Anonyymi
Tämmöset kommentit ja niiden antajat ovat pohjasakkaa
- Anonyymi
Ei ole ruma nimi. Ne ihmiset on rumia, jotka sinua ivaavat ja pilkkaavat. Yritä asettua heidän yläpuolelleen. Älä kuuntele heitä. Minusta kyllä voisit vanhemmillesi kertoa. Ei pidä yksin hautoa ikäviä asioita, silloin ne vain kasvavat ja vievät ajatuksesi kaikesta muusta. Niistä kivoista asioista, joita kuitenkin on paljon.
- Anonyymi
Ihana nimi. En lähde vaihtaa omaa nimeäni kun se maksaa,Nimen annoin siksi kisalleni Peppi.
Ei ole ruma nimi, vaan pirteä nimi.
- Anonyymi
Peppi on kaunis nimi
- Anonyymi
Ei ole ruma nimi. Päinvastoin! Pirteä, reipas, erilainen ja söpö. Kaunis kaiken kaikkiaan! 🙂
- Anonyymi
Media syöttö, kiertokset tekevät puheella, varastamalla väkivalta, jakoa nimeä , vaihtonimi vaatijat.
Kalenterit,lehdet
Poika kalenteri
Tyttökalenteri kuvat. - Anonyymi
Ei tietenkään ole ruma.
Esikuva nti Pitkätossu oli myös kaunis kuin perhonen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739