Porvoon jalostamon lentokielto aluetta laajennettiin, mutta

Anonyymi-ap

Lentokieltoalueen laajennus on voimassa vain 7 päivää kerrallaan. Eikö tätäkään asiaa voida hoitaa kunnolla ja pitää lentokiellot voimassa niin kauan kun Ukrainan sota kestää .

13

87

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suomettuminen jatkuu vaan

    • Anonyymi

      ILtalehti: Suomen suurimman öljynjalostamon liepeillä havaittu useita luvattomia lennokkeja - poliisi ryhtyy toimiin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä tämä Suomi on mennyt ihan kummalliseksi maaksi. Vellihousuja joka puolella, kukaan ei uskalla tehdä mitään päätöksiä ja hullut saa riehua ihan miten haluaa, päätä vaan silitetään.

      • Anonyymi

        No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !

        Perustelutaidotomia - kommentoivia- Vellihousuja joka puolella,


      • Anonyymi

        No asiahan on selvä marssitaan Bride kulkueissa ja nykyään on miehiä ja naisia ja uutena sukupuolettomat henkilöt
        Kakka Pepulista lietsoo tätäkin ihmisryhmittymää Vihreällä ku..illaan..


    • Anonyymi

      Mitä lemmon hyötyä on on jälkikäteen muka tökkelöityä laittamaan lentokielto alueita, kun nehän on jo kuvattu joka suunnasta ja koordinaatit on laitettu venäjän ohjustukikohtiin.

      • Anonyymi

        Käyttävät droneja hyökkäyksiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käyttävät droneja hyökkäyksiin.

        Juuri nuo dronet ja lennokit sai Saudi Arabian öljynjalostamot tuleen, jos muistatte ?


    • Anonyymi

      Eikö koko Suomen alue kannattaisi laittaa lentokieltoalueeksi? Mutta siten että se kielto koskisi vain sotilaskoneita ja ilmatorjunta hoitaisi rikkurit alas.

    • Anonyymi

      Sen tulevan kaasulaivan jota säilytetään kaasuvarastona voi viedä vittuun tästä jalostamon rannasta..merelle..putkeen pitkin Kaasu tulee maahan niin kuin muissa maissa.
      Jalostamon suoja alueen sisään jäävät menettävät kotinsa ja mökkinsä tämän Kaasu ja uusituvan höpötyksen takia..jos Porvoo ja Neste suunnitelis niitten gasu laivojen ja varastoinnin vaik meren sisäisiin säiliöihin jotka kestää 500 vuotta korroosiota olis jess.
      On olkiluodossakin ydinjätteen sijoituspaikka kallionsisään merenalle rakennettu. No huh..huh en jaksa enempää näpytellä Nesteen soutajat juttuja.

      • Anonyymi

        This is the Best now


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      42
      7362
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3662
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      47
      3546
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3298
    5. 51
      2974
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      51
      2832
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2464
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      185
      1820
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe