Lentokieltoalueen laajennus on voimassa vain 7 päivää kerrallaan. Eikö tätäkään asiaa voida hoitaa kunnolla ja pitää lentokiellot voimassa niin kauan kun Ukrainan sota kestää .
Porvoon jalostamon lentokielto aluetta laajennettiin, mutta
13
112
Vastaukset
- Anonyymi
suomettuminen jatkuu vaan
- Anonyymi
ILtalehti: Suomen suurimman öljynjalostamon liepeillä havaittu useita luvattomia lennokkeja - poliisi ryhtyy toimiin.
- Anonyymi
Fortumin muovijalostamon polttivat jo. Ryssät pitäisi kaikki karkoittaa maasta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009153761.html - Anonyymi
Kyllä tämä Suomi on mennyt ihan kummalliseksi maaksi. Vellihousuja joka puolella, kukaan ei uskalla tehdä mitään päätöksiä ja hullut saa riehua ihan miten haluaa, päätä vaan silitetään.
- Anonyymi
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
Perustelutaidotomia - kommentoivia- Vellihousuja joka puolella,
- Anonyymi
No asiahan on selvä marssitaan Bride kulkueissa ja nykyään on miehiä ja naisia ja uutena sukupuolettomat henkilöt
Kakka Pepulista lietsoo tätäkin ihmisryhmittymää Vihreällä ku..illaan..
- Anonyymi
Mitä lemmon hyötyä on on jälkikäteen muka tökkelöityä laittamaan lentokielto alueita, kun nehän on jo kuvattu joka suunnasta ja koordinaatit on laitettu venäjän ohjustukikohtiin.
- Anonyymi
Käyttävät droneja hyökkäyksiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käyttävät droneja hyökkäyksiin.
Juuri nuo dronet ja lennokit sai Saudi Arabian öljynjalostamot tuleen, jos muistatte ?
- Anonyymi
Eikö koko Suomen alue kannattaisi laittaa lentokieltoalueeksi? Mutta siten että se kielto koskisi vain sotilaskoneita ja ilmatorjunta hoitaisi rikkurit alas.
- Anonyymi
Sen tulevan kaasulaivan jota säilytetään kaasuvarastona voi viedä vittuun tästä jalostamon rannasta..merelle..putkeen pitkin Kaasu tulee maahan niin kuin muissa maissa.
Jalostamon suoja alueen sisään jäävät menettävät kotinsa ja mökkinsä tämän Kaasu ja uusituvan höpötyksen takia..jos Porvoo ja Neste suunnitelis niitten gasu laivojen ja varastoinnin vaik meren sisäisiin säiliöihin jotka kestää 500 vuotta korroosiota olis jess.
On olkiluodossakin ydinjätteen sijoituspaikka kallionsisään merenalle rakennettu. No huh..huh en jaksa enempää näpytellä Nesteen soutajat juttuja.- Anonyymi
This is the Best now
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577