Vihreät haluaa 34centtiä lisää polttonesteiden litrahintaan, ympäristövedätyksen nimiin.
Miettikääpä tätä.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se korotus täytyy olla täydet 88 centtiä litralle jota vihreät suosittaa.
Se nyt on vaan ikävää, mutta pakko hyväksyä, jos vain yläluokalla on enää vara liikkua suomessa.- Anonyymi
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
- Anonyymi
Yläluokalle on tiedossa varmaan hintojen nousua vähän kaikkeen, ainakin veroihin. Eihän täällä ole sitten muita elättämässä, kun työt täytyy jättää. "Muutama" ihminen joutu ottamaan lopputilin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
On ja tässä on kyseessä USKO. Vihreä USKO, maksa ANEITA
- Anonyymi
Ilmastopaneelin homon näköinen pomo kertoi että tälläinen päästökauppa on tarpeellinen, hullu ukko niinkuin koko vitun ilmastovouhotus.
- Anonyymi
Vihreät ovat pikku kyr...
- Anonyymi
vihreät voi tunkea vihreän siirtymänsä sinne minne ei päivä paista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501607
- 621562
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101128- 60931
- 49914
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556