Vihreät haluaa 34centtiä lisää polttonesteiden litrahintaan, ympäristövedätyksen nimiin.
Miettikääpä tätä.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se korotus täytyy olla täydet 88 centtiä litralle jota vihreät suosittaa.
Se nyt on vaan ikävää, mutta pakko hyväksyä, jos vain yläluokalla on enää vara liikkua suomessa.- Anonyymi
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
- Anonyymi
Yläluokalle on tiedossa varmaan hintojen nousua vähän kaikkeen, ainakin veroihin. Eihän täällä ole sitten muita elättämässä, kun työt täytyy jättää. "Muutama" ihminen joutu ottamaan lopputilin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
On ja tässä on kyseessä USKO. Vihreä USKO, maksa ANEITA
- Anonyymi
Ilmastopaneelin homon näköinen pomo kertoi että tälläinen päästökauppa on tarpeellinen, hullu ukko niinkuin koko vitun ilmastovouhotus.
- Anonyymi
Vihreät ovat pikku kyr...
- Anonyymi
vihreät voi tunkea vihreän siirtymänsä sinne minne ei päivä paista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2574590Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2081116- 471109