Vihreät haluaa 34centtiä lisää polttonesteiden litrahintaan, ympäristövedätyksen nimiin.
Miettikääpä tätä.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se korotus täytyy olla täydet 88 centtiä litralle jota vihreät suosittaa.
Se nyt on vaan ikävää, mutta pakko hyväksyä, jos vain yläluokalla on enää vara liikkua suomessa.- Anonyymi
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
- Anonyymi
Yläluokalle on tiedossa varmaan hintojen nousua vähän kaikkeen, ainakin veroihin. Eihän täällä ole sitten muita elättämässä, kun työt täytyy jättää. "Muutama" ihminen joutu ottamaan lopputilin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko maailman ilmaston pilaus suomalaisen autoilijan syy? Koko suomen kaikki päästöt yhteensä on alla prosentti maailman päästöistä? Silloinhan olisi kohtuullista huolehtia vain yhden prosentin verran?
On ja tässä on kyseessä USKO. Vihreä USKO, maksa ANEITA
- Anonyymi
Ilmastopaneelin homon näköinen pomo kertoi että tälläinen päästökauppa on tarpeellinen, hullu ukko niinkuin koko vitun ilmastovouhotus.
- Anonyymi
Vihreät ovat pikku kyr...
- Anonyymi
vihreät voi tunkea vihreän siirtymänsä sinne minne ei päivä paista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416105Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3075047Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594851Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1354659Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193877Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251792- 731772
- 2171475