Raamatussa sanotaan, että pyytäkää niin saatte. Samoin luja usko Luojaan pitäisi auttaa hädän hetkellä. Näiden sanojen rohkaisemana päätin laittaa tänne viestin, jos sitä apua tätä kautta saisin.
Taloudellinen tilanteeni on todella heikko, enkä ole oikeutettu mihinkään tukiin. Pienestä palkastani ulosotto vie ison osan. Syy ulosottoon on väkivaltainen ex-puoliso, joka ensin käytti minua taloudellisesti hyväksi ja sitten alkoi pettäminen ja väkivalta. Olin rakkauden sokaisema, enkä hyväuskoisuuttani heti tajunnut mistä on kysymys. Nyt olen onneksi päässyt pahasta eroon, mutta arvet sieluun ja talouteen jäivät.
Olisin koko sydämestäni kiitollinen jos sinulta heltiäisi edes pieni taloudellinen avustus jonka turvin voisin selvitä elämässä eteenpäin.
Tilinumero on: FI09 3939 0053 5525 01
Mahdanko saada apua?
Anonyymi-ap
4
75
Vastaukset
- Anonyymi
Moderaattorin pitäisi poistaa aloitus. Ja mahdollisimman nopeasti.
- Anonyymi
Laitoin 20€ tuleen
- Anonyymi
Hanki op-siirtopalvelu, sitten onnistuu puhelinnumerolla.
- Anonyymi
Laitoin jo a00 euroa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3201214Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831019- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709