Paitsi minä. Kaikille muille annetaan, minulta vain viedään. Mitäs minä saan?
Kaikki muut saa tavoitella ihanne elämää
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tai saat toki, mutta niin sanotusti saat semmoista joka vie elämäsi aina kauemmaksi siitä mitä sinä haluat ja lähemmäksi sitä muut haluaa, ja mistä hyötyvät.
- Anonyymi
Aina kun olet henkisesti niin vahva ettet ole niiden otteessa niin alkavat "hakkaamaan". Mutta näillä mennään, yritetään nyt sitten repiä iloa jostakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aina kun olet henkisesti niin vahva ettet ole niiden otteessa niin alkavat "hakkaamaan". Mutta näillä mennään, yritetään nyt sitten repiä iloa jostakin.
Ennen pystyin näkemään hyvät puolet ja ottamaan erilaista hyvällä vastaan. Mutta kyllä vaikeaksi on tehty. "hakkaukset" sen tekevät suurelta osin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen pystyin näkemään hyvät puolet ja ottamaan erilaista hyvällä vastaan. Mutta kyllä vaikeaksi on tehty. "hakkaukset" sen tekevät suurelta osin.
Miten tämä ns hakkaaminen mies tapahtuu- fyysisesti vai henkisesti esim täällä netissä omia varjoja vastaan nyrkkeillen ym?
- Anonyymi
Kaikille annetaan mutta eri aikaan, toisilla ajoitus on parempi. Yritä nähdä tässä ajassa hyvä, niin ei harmita jälkikäteen. Joskus uudet jutut tuo hyvää vaikka itseäkin harmittaa kun asiat ei mene kuten toivoo. Joskus kun joutuu luopumaan hetkellisesti jostakin, se on hyvää jossakin muussa. Aina ei kannata sanoa kaikkea ääneen, ajattelun yksityisyys olisi joskus kiva. Itselle luopuminen on vaikeaa, vaikka haluaisin sen tehdä.
- Anonyymi
Edes ajatukset eivät ole yksityisiä saatana näkee kaiken ja tuhoaa jokaisen toivon rippeen.
- Anonyymi
Minuakin kiusattu / vainottu monta vuotta jo
Sairasta - Anonyymi
Mitä koet ansainneesi aloitetaan siitä jos olet kohdellut muita kuin roskaa tai kuin hyödykkeitä niin koetko että olisit jotain vielä muka ansainnutkin
- Anonyymi
Helpottaa kun et odota yhtikäs mitään.
- Anonyymi
Ätmi saa sen mitä ansaitsee ja sehän on simppeliä
- Anonyymi
Se on said ätmi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on said ätmi
Jaa ovvai?🥴
- Anonyymi
Lopeta vertaamasta itseäsi siihen mitä muilla on. Aina on joku joka saa vähän enemmän. Siitä se lähtee, ihanteiden tavoittelu!
- Anonyymi
Ei se ihan noin mene.
- Anonyymi
Joo reilu meininki meilläkin töissä. Kaverin palkankorotus vähennettiin minun tilistäni.
Paljon puhutaan tasa-arvosta mutta tasan ei tosiaan mene nallekarkit. Tai siinä mielessä kyllä että kaverille annettu on toiselta pois.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1173817Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m713121- 262724
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv842468Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html192409Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta332328Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään62227En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102211Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset272154Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä272036