että Suomen taloudenhallinta on enemän kuin huolestuttavalla tasolla. Suomen velkojen pelkkä korko on 1,5 miljardia €. Suomi joutunee ottamaan lisää lainaa selvitäkseen pelkistä koroista. Onneksi olkoon vihervasemmisto.
Timo Ritakallio sanoi uutisissa
9
84
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuslainen veronmaksajien syöttöporsas.
- Anonyymi
Miksi maksat veroja? Rikastumisen ensimmäinen sääntö on että älä maksa veroja.
- Anonyymi
Suomalaiset tuntuvat olevan tyytyväisiä katastrofihallitukseen ja jauhoja vetävään viihde-sometyrkkypääministeriin. No, Siperia opettaa mitä tapahtuu kun maasta ei pidetä huolta.
- Anonyymi
Valitettavasti nämä suomen todelliset huolet hukkuvat nyt näiden Venäjää pelkäävien hysteeriseen sekoiluun ja avun parkumiseen.
- Anonyymi
Niin yli 106 mrd€ perintöä porvarijohtoisilta hallituskausilta, onhan siinä kerrassaan korkokuluja. Entä Sipilän, Orpon ja Soinin porvarihallituksen 2015-2019 maahan SE-määrin maahamme tuottamien yli 51 000 mamun milhardikulut, suuri osa edelleen maassa perintönä porvarikaudelta.
- Anonyymi
Velkaantuminen alkoi jo Lipposen kaudella. Kataisen kaudella suurin osa oli vihervasemmistoa, SDP, vassarit ja vihreät mukana! Demari Urpilainen se kävi nyökkäilemässä Suomelle kymmeniä miljardeja Kreikka-vastuuta ja siten velkaa.
Joten eläpä taas valehtele. Suomen velka on 80-90 % vasemmiston aikaansaamaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Velkaantuminen alkoi jo Lipposen kaudella. Kataisen kaudella suurin osa oli vihervasemmistoa, SDP, vassarit ja vihreät mukana! Demari Urpilainen se kävi nyökkäilemässä Suomelle kymmeniä miljardeja Kreikka-vastuuta ja siten velkaa.
Joten eläpä taas valehtele. Suomen velka on 80-90 % vasemmiston aikaansaamaa."kreikka vastuuta" eli lainarahaa, jolla ne ostivat mm. panssarivaunuja..
Kaikki se(kin) oli valmistautumista natoon.....
- Anonyymi
Pankkiiri tämä tyyppi siis ja valmistautuu pankkien tapaan "seuraa perintäkirjeiden lähtömääriä Ob pankissaan" Eli sudet nuoleskelee jo huuliaan alkaa uusi isojaon aika, tätä haudottiin ruotissakin jo vuosia asuntokantaa kasvatettiin velallla ja uusirakentamista kiihdytettiin mtu.tuksella kahteen tapaan mtu.alueilta pakenemispakko ja toisaalla valtava uudisrakennusbuumi, suomessa sama ilmiö nyt yksin Pk seudulla noin 12 tuhatta vuokraasuntoa tyhjillään ja kohdehankeita vireillä jopa 100-150 tuhannen mtun asutukseen siis Pk seudulla... lienee selviö ettei yhtälö toimi, tulkaa käykää taloksi nuo maksaa:-D Espanja kokeili rakentakaa asunto ja käykää sitten töihin ...ööh ei vain ollut enää rakentamisen jälkeen duunia..Näyttäisi välttämättömältä talouden puoleen uusi isojako ehkä sotakin auttaisi.
- Anonyymi
"SOROKSEN KORKOLOUKKU,JOSTA VAROITETTIIN,MUTTEI SANNA EIKÄ SAARIKKO VÄLITTÄNEET PÄTKÄÄKÄÄN"!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551226
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.921214Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171060- 18925
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45813Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112788Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64742- 14730
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613