Vanha Royal suklaa oli parempaa kuin tämä uusi. Se menestyy toistaiseksi vielä rajulla markkinoinnilla. Ennen Royalia ei mainostettu juuri missään, mutta suklaa oli parempaa.
Tuokaa Vanha Roayl suklaa takaisin
16
840
Vastaukset
- Anonyymi
Vanha BigMäkki oli parempi. No onneksi on NaughtyBRGR
- Anonyymi
Olen ihmetellyt samaa. Vanha Royal oli tosi maukasta suklaata. Ostettuani uutta ihmettelin että mihin on kadonnut se kaikki hyvä maku ja miksi tämä ei maistu miltään? Eipä tule ostettua toiste.
- Anonyymi
Sama juttu. Vanha Royal oli herkkua. Kokeilin uutta ja sama ihmetys? Missä maukkaus, miksi maistuu pahvilta? Ei jälkeäkään muistamastani hyvästä mausta.
- Anonyymi
Punaisessa kääreessä ollut Royal oli parasta.
- Anonyymi
Poistetussa viestissä tuotenimet olivat käytettyjä tuotenimiä. Mentholi-Salmiakki lakritsi alunperin Chymoksen valmiste, takaisin myyntiin.
Myöhemmät tuotenimet johtavat poistoon koska tämä hyysärikulttuuri. - Anonyymi
Huomasin heti kun maistoin eka kerta tätä uutta Royalia että se ei tule menestymään ja niinhän siinä on käynyt,hyllyyn jään ihmiset ei sitä osta.
Vanhassa Royalissa se pikantti maku tuli siitä tummasta pohjasuklaasta,etenkin siinä punaisessa Royalissa.Tämä nykyinen on jotain sanoin kuvamatonta mössöä.
Eikö nämä tee yhtään mitään ennakkotesteja ja koemaistiaisia ennen kun vaihtavat tuotteen koostumusta.- Anonyymi
Jäänyt hyllyyn jo 1970 luvulta lähtien. Silloin oli tapana sanoa kun käytiin WCssä skeidalla, että "tulipa vetäistyä kunnon royalit"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäänyt hyllyyn jo 1970 luvulta lähtien. Silloin oli tapana sanoa kun käytiin WCssä skeidalla, että "tulipa vetäistyä kunnon royalit"
No älä.
- Anonyymi
Toden totta, vanha Royal oli todella hyvää, kaikki 'värit', ihanaa suklaata.
Uusi versio on pettymys ja floppi, maistuu pelkkä sokeri ja kaakao.
Joku kroketti on uusin versio.
Miksi kaikki perinteinen ja hyvä pitää muuttaa?
Milloin Fazerin sininen lopetetaan tai uusitaan? - Anonyymi
Royalia mainostetaan aika paljon nykyään telkkarissa. Aina se punainen Royal. Ei taida enää olla sitä vihreää, ja taisi olla sininenkin joskus. (Vihervassujen juoni? Eihän sitä nyt ainakaan sinistä saa olla) ;)
Oon vuosimallia -74 ja lapsena karkit maistuivat. Muistan karkkeja jo 1970-luvulta. Kun ensimmäinen Superman-elokuva tuli v.1978 tuli kauppoihin Teräsmies salmiakkikarkkeja. Askissa tietenkin Christopher Reeve.
Bubbis-purkat olivat hyviä myös, ja Jambo-suklaapatukka. :) Nyt oon vieraantunut jotenkin karkeista ja tykkään suolaisesta mieluummin.
Törmäsin tähän vanhaan viestiketjuun aiheesta :)
https://www.vauva.fi/keskustelu/3943120/ketju/luettele_kaikki_muistamasi_80_luvun_karkit_ja_muut_herkut?page=2- Anonyymi
70-luku ja 80-luku oli parasta aikaa olla nuori suomessa. Sen jälkeen asiat ovat menneet huonompaan suuntaan.
- Anonyymi
Royal suklaan logo on melkein sama kuin Tikkurilan värifirman maalipurkin logo.
- Anonyymi
Totta, ostin yks päivä Royal-suklaata, ja se pähkinänmakuinen suklaa oli pettymys. Maistui toki suklaalle, mutta ei erityisen hyvälle.
- Anonyymi
Vanha keskustelu, mutta jatkan silti. Ostin punaisen Royal suklaalevyn. Ei olisi kannattanut. Ei maistu todellakaan hyvälle. Oikein halvan makuista. Olisiko valmistuskustannusten alentaminen (lue:ahneus) tässäkin syynä. Mutta huonosti taisi käydä. Tuskin ostan enää. Harmillista!
- Anonyymi
nykynen royal ei maistu royalilta enää ei syytä ostaa
- Anonyymi
Geisha oli ennen miun suosikki suklaa, ja King Cola juoma ja Tuoppi olut.
Suitsukkeista intin jälkeen polttelin Virginiaa, mutta lopettivat valmistuksen, siirryin Colt'iin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053161Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803