jorvi on täysi läpimätä paska

Anonyymi-ap

sote laki sanoo että sairaala pitäisi olla kohtuulisen lähellä leikkaukseen joutuvaa ihmistä tämä on täyttä paska puhetta nyt on ladadattu netiin 3tunita materiaalia missä selviää kaikki paska jota jorvi syöttää jos joutuu matkustamaan 3metuntia yhteen suuntaa onko silloin lähellä ja vielä 3-4jää eri kulkuneuvolla tästä tulee yhten suuntaan 3tuntia minimi ,jorvi on täysin läpimätä paska, nyt asia onkin niin että porukat on julkaissur 3me tuntia materiaalia missä selviää myö muita rikoksia luetko sinäkin tänmä NIIKKO MIKA sun piäisi ola kansa puolella jotvi luulee että se voi popotella ihmista mitenvainb muutta tämä käydään ensin okeudessa sitten katotaa mikä on kohtuullinen lähellä ihmistä oleva matka älkää luottako jorvin sanoihin vaan kuunelakaa ja katsokaa 3me tutia on materiaalia ladattu erinlaista rikoksista jorvi on täysin läpimätä paska vastahan tässä on odoteltu vuisi ja kukausia päälle kun latasin omalle lekurille totuuden päin namaa se otti tikkurilan terkkarilta loparit miettikäähän sitä jorvi on läpimät paska paikka minä enainakaan tyrä takia makusta 3mea tuntia eikä aika matkasta ole edes siinä toi on minimi helveti jorvin tontutu pitäkää paskanne oikeudessa nähdään jotvin väki sekä muut ktsokaa 3tuntia tallenteita on jotka paljastaa rikoksia joia mina KOHTAAN ON TEHTY

7

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monta kertaa meitä Hesasta sinekin lähetiettin toimenpiteisin kuin Vantaalle Peijaksen sairaala.Ainakin ennen koronaa.Autottomana ilman kela taksi oikeutta. Niihin maksettiin kallit setuliikenne liput ja kesti se matkakin. Tiedä aika sitä kun korona alko, mitens siis nyt.Kesäkussa 2022 sioosta tai Siposen kulvalta aluelta ostopalveluna leikaukseen ykstinen sektori lähti Tamperelle junalla, palasi ystävän hakemana,ystävän autolla leikkauksen jälkeen yövyttyä muutaman yön siellä .

    • Anonyymi

      En toivo kenenkään joutuvan ikinä Jorviin minkään takia. Sieltä selviää vain harvat elossa ulos. Parempi ilman hoitoa, kuin mennä Jorviin "hoitoon".

    • Anonyymi

      "sote laki sanoo että sairaala pitäisi olla kohtuulisen lähellä leikkaukseen
      joutuvaa ihmistä "

      Keksit siellöä päihteinesi aivan outoja ja tekaistuja juttuja päänupissasi. Sote -lakeihin ei ole kirjattu mitään tuollaista.
      Esimerkiksi Lapissa ja Itä-Suomessakin on ihan normaalia että sairaalaan on 100...400 km matkaa. Ei siellä mitään lähi-operointeja pysty tarjoamaan.

    • Anonyymi

      Jorvi on Korvi.
      T. Kaaleppi

    • Anonyymi

      Jos on sivistymätön moukka pitää muistaa, että metsä vastaa, niin kuin sinne huutaa.

      Ja kun kirjoitat tänne, yritä edes jäsentää kirjoitustasi, vai ajatteletko noin epäselvästi?

    • Anonyymi

      Jorvissa on Suomen huonoimmat lääkärit ja hoitajat. Oksettaa, että tällaiset ihmiset päättävät potilaiden hoidosta. Mihin Suomen osaaminen on oikein menossa?

      • Anonyymi

        Eikös se osaaminen punikkien mielestä lähtenyt Tony Blairin instituutin strategiseksi neuvonantajaksi… eiku🫢

        Onneksi lähti ja toivottavasti pysyisikin mahdollisimman pitkään, eikä enää ikinä palaisi kotimaan politiikkaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1453
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      751
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      720
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe