Purra ja Essayah selvästi pätevämmät poliitikot kuin Marin ja Ohisalo

Anonyymi-ap

Marinin kyvyt tulee esiin bilettämisessä, sen homman hän hallitsee, haamun kalpea Ohisalo taas ei osaa höpöttää muusta kuin ilmastosta.

21

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mutta demareille ulkonäkö on paljon tärkeämpi, kuin osaaminen.

      • Anonyymi

        Niin tuntuu olevan.


      • Anonyymi

        Ja viihdeohjelmissa esiintyminen. Sometyrkkyily nostetaan myös korkealle.


      • Anonyymi

        Onko noin, kerro toki lisää.
        Et sä lapsi ole vielä?


    • Anonyymi

      Essayah on laskentatoimeen erikoistunut kauppatieteen maisteri.
      Joten kassatyttö on kaikkeen pätevämpi.

    • Anonyymi

      Ohisalo on ihan poissaoleva sekavia puhuva pää.

    • Anonyymi

      Se että on Ohisaloa pätevmpi, ei mielestäni ole kummoinen meriitti.

    • Anonyymi

      purra on kyllä poikkeuksellisen terävä mieli. Elegantti myös. Vähän hiiltyy ehkä nopeasti muutta muuten ihan jees.

      • Anonyymi

        Aloittaja täysin oikeassa . Purralla ja Essayhalla ylivoimaa myös älyn- suhteen . Joka aiheuttaa paremman ulkonäönkin !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittaja täysin oikeassa . Purralla ja Essayhalla ylivoimaa myös älyn- suhteen . Joka aiheuttaa paremman ulkonäönkin !

        purra haluaa persunaedistää hevoen paskanpolttoa ykköstavoitteenaan ja essayahin ainoa asia mitä suusta tule ulos on Tanskan malli (siltä osin kun se porvarille sopii)


    • Anonyymi

      Hallitus järjestää sisäistä jytkyä suomelle!Aikansa muhii ja voimistuu,sitten sitä suomalaista jo viedäänkin uuteen aikaan!

    • Anonyymi

      Hihii, änkyrän mielestä varmasti. Ano ja Niikkokin taitaa olla mieleesi.

    • Anonyymi

      Essayah voisi vaihtaa jo puoluetta, niin äänestäjien määrä kasvaisi. Tunkisi Sannan suohon.

    • Anonyymi

      Päivi Räsänen lienee tällä vuosituhannella toimineista poliitikoista ylivoimaisesti rehellisin ja suoraselkäisin. Näin on pakko todeta, vaikka en usko Jumalaan.

      • Anonyymi

        Hahah, jeesuksen enkeli, hahah.


    • Anonyymi

      sinun täytyy alkaa presitentti ehdokkaaksi Essayah .
      sinulla on suurituki takana.

    • Anonyymi

      Sari ja kristilliset saa ääneni luonnollisesti. Ääni parhaalle.

    • Anonyymi

      Ihan hyviä ehdokkaita ja politiikassa pitkään mukana olleita ainakin tuo helluntalainen marokkolaistaustainen , Purralla lyhempi tausta politiikassa, mutta varmaan saanut Halla-aholta opetusta.

      Ei tarvitse kuin saada vaaleissa ääniä ja sitten hakea yhteistyökummpaneita hallitusohjelmasta sopuun pääsemiseksi. Sari on kreationisti, Riikka kannattaa julkisten menojen supistamista ja maahanmuutossa erityisesti perheiden yhdistämispolitiikkaa.

    • Anonyymi

      Vielä kylmempää kyytiäkö - Ei kiitos.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641913/aanestysriippuvuus-osaatko-vastustaa-kun-korruptiovalta-kaskee

      Äärioikeisto"kristilliset" ja Äärioikeiston PetosKokPersRkpVihrKeSdp - EI kiitos.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641825/vale-venajamieliset-aarioikeiston-porssirikollisten-uusin-ansa#comment-117602464

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia

      Never again. Äänestäminen on tullut tiensä päähän, se on loppu, ei ääniä yhdellekään korruptiopoliitikko-pörssirikolliselle, äärioikeistoekstremistejä kaikki.

    • Anonyymi

      Marinilla on pitkä poliittisen järjestötoiminnan historia, oikein sopiva hallintotieteen maisterin tutkinto. Ja Suomen pääministerin pestin hän on hoitanut todella jämäkästi ja vastuullisesti erityisen vaikeina aikoina.

      Sille hän ei voi mitään, että on nainen ja kaunis ja viettää omaakin elämää, ei salassa, vaan julkisilla paikolla, joissa kaikenmaailman paparazzit väijyy.

    • Anonyymi

      Mutta suurin syy siihen, että on pääministeri nyt, on että demarit oli viime vaaleissa suurin puolue ja Marin heidän äänikuningattarensa.

      Sari Essayah tuskin pääsee pääministeriksi Suomessa. Purralla voi olla mahdollisuus jos perussuomalaiset eivät hajoa moneen kertaan ennen vaaleja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2129
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1339
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      240
      1237
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1190
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1106
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1051
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      253
      1016
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      936
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe