Näin iltapas...lehdessä. Kuulemma jonkun venäläisen hallitusmiehen ilmeistä tämä tulkittu. On se melkoista propag... tiedonvälitystä medialta.
Nyt kuulemma Venäjällä ei ole toimivia ydinaseita
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole. Suomi voittaa jos hyökkään heti
- Anonyymi
Mietin vain että iltalehtikö sen tietään? Jos journalismi on kiinalaisten voimistelijoiden pieruista uutisoitia muunmuassa niin aika heikoissa kantimissa on journalismi.
- Anonyymi
Kaikki venäläinen kalusto ja välineistö on samaa💩💩💩💩💩💩
- Anonyymi
Ukrainan kaikki kalusto on Amerikan parasta
- Anonyymi
iltalehti on natsipellejä täynnä
- Anonyymi
Miltä tuntuu hävitä Ukrainalle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miltä tuntuu hävitä Ukrainalle?
Ai te olette jo fantasioissanne Venäjän voittaneet? No onnittelut! Sitten takaisin tosimaailmaan, jossa sinulle saattaa tulla itku kun piti herätä noin kivasta unesta.
- Anonyymi
Kait niillä jotakin on, mutta varmasti ei ole toimivia niin paljon, kun on uumoiltu. Venäjällä isokenkäiset kapiaiset ovat isolla rahalla myyneet possautuspaukkujen osia kavereille, joten mitään takuita ei ole, että ne pelittäis edes vähäsen. Jos vähän toimiikin niin ne possahtaa jo lähtötelineissä. Ei kait kukaan niin hullu ole (edes venäläiset), että uskaltais olla maisemissa, jos joku hullu saa päähänsä sellaisen vekottimen laukaista.
- Anonyymi
Todella vaarallista spekulointia. Mitä aliarvioimalla vihollista koskaan voittaa? Eikö se ole paremminkin tappion tae? Ja jos väittää että kuvaus on todellinen, ei aliarviointia niin voidaan puhua kyllä äärimmäisestä sokeudesta... mistä hitosta lännen "asiantuntijat" ja toimittajanplantut voivat tietää todellisen tilanteen, jos niitä pitää "tulkita" ilmeistä ja eläkkeellä olevien huru-ukkojen huulilta.
- Anonyymi
Uutisissa kerrottiin että Etelä-Afrikassa sähköt katkeilee tuon tuosta kun kaikki voimalaitoksiin tarvittavat rahat ovat varastettu ja menneet korruptioon ei venäjän meno poikkea tuosta yhtään.
- Anonyymi
Niinkö? Sinulla on varmaan lähdettä tähän että Venäjällä ei ole sähköjä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen262718Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402352Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621318Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3001234- 41996
- 42977
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh100944- 77904
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94828Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin177812