Osaatteko sanoa uskaltaako näillä kitkoilla ajaa talvessa? En huomannut asiaa heti vaan kun kaverini kysyi minun renkaista että minkä merkkiset niin luin renkaan kyljestä kyseisen rengasmerkin eli Rotalla Setula.
Epäilyttää kun en ole kuullut koskaan merkistä? Kai nämä laadukkaat kuitenkin ovat
Ostin Dacian ja alla jotkut Rotalla Setula renkaat?
13
180
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa korvaani eksoottiselta sukupuolitaudilta….
- Anonyymi
Rotan nahasta tehdyillä renkailla ei kannata ajaa.
- Anonyymi
Lienee Rotation merkin kopiot. Mersussa alkuperäisrenkaina
nuo Roration- renkaat.- Anonyymi
Rotalla setula on ihan oma merkkinsä
- Anonyymi
Kyllä näiden pettreiden ajankäyttö mene ihan hukkaan. Kaivellaan esiin asioita joista tavallinen kansa ei ole mitenkään kiinnostunut. Joku hemmetin Rotulla setulla, nevahööd.
- Anonyymi
Kyllähän hyvässä autossa pithää olla Michelinin renkaat.
- Anonyymi
Kun ostin uuden Dacian alla oli Continentalit,
- Anonyymi
Suomen nopeudet ja liikenneympäristön haastavuus tekeen sen, ettei millään muilla kuin testivoittaja Nokialaisilla pärjää alkuunkaan. Joku tuossa mainosti Micheliniä, mutta sehän on enemmänkin rengas vaatimattomille nopeuksille leveille teille. Ehkä välttää autobaanoille, mutta on varsinainen riski Suomen olosuhteissa. Miksiköhän tänne saa edes tuoda muita merkkejä kuin Nokiaa?
- Anonyymi
Rotalla setulat alla minullakin ja hyvin toimii. Dacian ensiasennusrengas.
- Anonyymi
Rotalla setula tai linglong sopii juuri hyvin dätsiään
- Anonyymi
Ei ole tarkoitus olla ilkeä, mutta nuo Rapula Kapula renkaasi ovat todnäk yhtä laadukkaat ken se sinun Dacia autosi.
- Anonyymi
Mutta täällähän on jo moneen kertaan vaahdottu kuinka dacia on mersua parempi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta täällähän on jo moneen kertaan vaahdottu kuinka dacia on mersua parempi!
Jeps, täytyy kai niiden rotta renkaidenkin sitten voittaa nokialaiset ja michelinit. On se taikaa täällä dacia foorumilla kun halvalla saa parasta!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998