Osaatteko sanoa uskaltaako näillä kitkoilla ajaa talvessa? En huomannut asiaa heti vaan kun kaverini kysyi minun renkaista että minkä merkkiset niin luin renkaan kyljestä kyseisen rengasmerkin eli Rotalla Setula.
Epäilyttää kun en ole kuullut koskaan merkistä? Kai nämä laadukkaat kuitenkin ovat
Ostin Dacian ja alla jotkut Rotalla Setula renkaat?
13
184
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa korvaani eksoottiselta sukupuolitaudilta….
- Anonyymi
Rotan nahasta tehdyillä renkailla ei kannata ajaa.
- Anonyymi
Lienee Rotation merkin kopiot. Mersussa alkuperäisrenkaina
nuo Roration- renkaat.- Anonyymi
Rotalla setula on ihan oma merkkinsä
- Anonyymi
Kyllä näiden pettreiden ajankäyttö mene ihan hukkaan. Kaivellaan esiin asioita joista tavallinen kansa ei ole mitenkään kiinnostunut. Joku hemmetin Rotulla setulla, nevahööd.
- Anonyymi
Kyllähän hyvässä autossa pithää olla Michelinin renkaat.
- Anonyymi
Kun ostin uuden Dacian alla oli Continentalit,
- Anonyymi
Suomen nopeudet ja liikenneympäristön haastavuus tekeen sen, ettei millään muilla kuin testivoittaja Nokialaisilla pärjää alkuunkaan. Joku tuossa mainosti Micheliniä, mutta sehän on enemmänkin rengas vaatimattomille nopeuksille leveille teille. Ehkä välttää autobaanoille, mutta on varsinainen riski Suomen olosuhteissa. Miksiköhän tänne saa edes tuoda muita merkkejä kuin Nokiaa?
- Anonyymi
Rotalla setulat alla minullakin ja hyvin toimii. Dacian ensiasennusrengas.
- Anonyymi
Rotalla setula tai linglong sopii juuri hyvin dätsiään
- Anonyymi
Ei ole tarkoitus olla ilkeä, mutta nuo Rapula Kapula renkaasi ovat todnäk yhtä laadukkaat ken se sinun Dacia autosi.
- Anonyymi
Mutta täällähän on jo moneen kertaan vaahdottu kuinka dacia on mersua parempi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta täällähän on jo moneen kertaan vaahdottu kuinka dacia on mersua parempi!
Jeps, täytyy kai niiden rotta renkaidenkin sitten voittaa nokialaiset ja michelinit. On se taikaa täällä dacia foorumilla kun halvalla saa parasta!!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1584555Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville734317Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.133466Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1313068- 1882782
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa391797- 721572
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka591513Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1191270IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih181185