Persut ei ymmärrä todellisuutta

Johtuuko järjen puutteesta vai mistä
25<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Persuilla on alhainen ÄO. Pääosin paikallisia kylähulluja kuten persujen kansanedustajatkin.

Äänestä
  • Nyt oli kyllä osuvasti sanottu.

    Äänestä

  • Ai onko nillä joku kollektiivinen ÄO? Mielenkiintoinen teoria,

    Äänestä

  • Mut ei politiikassa tarvi älyä vaan pitää olla väkivaltanen tappaja

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Mut ei politiikassa tarvi älyä vaan pitää olla väkivaltanen tappaja

    Ai kuten persut?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Nyt oli kyllä osuvasti sanottu.

    Ok.

    Äänestä

Voisko perustella paremmin? Kuullostaa muuten keharilta

Äänestä
  • SosiaaliDemokraatit SDP Valehtelee Aina ! - Tosi On !

    SDP:n Sutki-Putki-Paavo Lipponen Valehtelee Kaikista Eniten ! - Tosihan Tämä On !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    SosiaaliDemokraatit SDP Valehtelee Aina ! - Tosi On !

    SDP:n Sutki-Putki-Paavo Lipponen Valehtelee Kaikista Eniten ! - Tosihan Tämä On !

    Kertoiko äitis vai isäs.

    Äänestä

PS puhuu ja toimii kaikessa Suomen ja suomalaisten edun puolesta toisin kuin muut puolueet. Vihreälle hallitukselle on tärkeää vain vihreä aate: ulkomaalaiset meillä ja muualla, vähemmistöt, rikolliset ja Vihreä siirtymä.

Suomalaisten enemmistöstä ja rikosten uhreista ja koko Suomen edusta Vihreä nykymamuhallitus ei välitä vähääkään. Nykyhallitus on kuskauttanut kautensa aikana Suomeen 100 000 muun maalaista lähinnä elämään sosiaalituenvaraan, siinä mukana on tullut terroristitoimijoita.

Kokoomukselle on tärkeää vain isot yritykset ja Suomen varakkaim väestö.


PS toimii nykyajan hölmöilyajassa järjen äänenä. Suomi on jo aiemmin nimetty Hölmölandiaksi. Sitä se on nyt enemmän kuin koskaan nykyäärikahjoaatteisen hallituksen vuoksi.

Aiemmin tuollainen pöhkömöhkö hallitus olisi kaadettu, kun järki silloin toimi, aatehuuruinen järjettömyys on tarttunut moneen ja tämänkin avauksen aloittaja siinä kuorossa laulaa hölmöläislauluaan muiden mukana, kun muuta ei osaa.

Äänestä
  • PS on porvarillinen puolue talouspolitiikaltaan kuten kokoomuskin.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    PS on porvarillinen puolue talouspolitiikaltaan kuten kokoomuskin.

    mutta persuile huuhaa on totta

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    mutta persuile huuhaa on totta

    Nykyhallitus on täysi aatehuuhaa. Millään muulla ei ole väliä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Nykyhallitus on täysi aatehuuhaa. Millään muulla ei ole väliä.

    Oletko varma, en usko

    Äänestä

Sinä et ymmärrä sitä todellisuutta että politiikkaan kuuluu ohjukset, pommit ja rynnäkkökiväärit

Äänestä

Mikä se todellisuus on.

Äänestä

Miksi ette pysy siellä valtaamallanne Perussuomalaiset -palstalla, jota niin hinguitte ja vinguitte itsellenne? Nytkö se ei enää kelpaakaan ja sitten pitää tänne tulla mätimään.

Äänestä

Hävettäisi olla tietämätön persutti.

Äänestä
  • PS tietää ja puhuu faktoista. vihervassari ei tiedä mitään. Näkeehän sen täälläkin.

    Äänestä

Kun järki puuttuu, niin puuttuu kaikki. Olen luullut, että sanonta : tyhmä kuin persu, on syntynyt eri puolilla Suomea kuntien valtuustoissa, joissa persujen edustajat ovat ”toimineet”. Mutta kun aluevaalien alla ilmestyi telkkariin persujen vaalimainos, jossa öyhötettiin bensapumpulla, niin huomasin sen tyhmyyden olevan ihan puoluetoimistolla asti! Nyt ovat pelastamassa Suomea laittamalla lapsetkin vankilaan.
Usan malliin! Voi pyhä yksinkertaisuus!

Äänestä

Nykyään tuntuu usein siltä että ovat ainoita jotka elävät todellisuudessa.

Äänestä

Vasara näyttäisi olevan riittävän yksinkertainen työkalu käyttää. Silläkin toki voi lyödä vahingossa myös itseään.

Äänestä

Mikä se todellisuus on mitä persut ei ymmärrä. Voitko vastata.

Äänestä
  • Kysyt liian vaikeita.

    Äänestä

Ei niillä sen huonompi järki voi olla kuin sulla, muilla. Eli syyn on löydyttävä muualta; poliitisesta linjasta, ajankohtaisista ajatuksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johtuuko järjen puutteesta vai mistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu