Pääministeri häpeää työtänsä.

Sanna Marin kertoi haastattelijalle haluavansa julkisuudelta piiloon pestinsä jälkeen. Hän siis myöntää itsekin epäonnistuneensa ja olevansa häpeissään.

Totuus on jossain täällä netissä.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En usko sen tuntevan häpeää.

Äänestä

Tietyllä tasolla poliitikoista huomaa teoista,
että häpeätunne on jo kadonnut.

Ihminen ei kykene tuon tason tekoihin,
jos häpeätunne olisi vielä olemassa.

sanna on kaikenlisäksi WEFläinen,
ne on puutuneita, ei edes lehti heilu enää tuulessa.

Äänestä

Pääministeri häpeää maanmiehiään persuja, jotka eivät osaa käyttäytyä.
Tästäkin aloituksesta häpeällinen käyttäytyminen paljastuu heti ensi silmäyksellä.

Äänestä
  • Hukkaan meni tämä ammus.

    Äänestä

Onneksi nyt palkitaan kultaisella kikkelillä niin sillä ainakin voi sitten ylpeillä 😈🤣

Äänestä

En tiedä mitä hän häpeää nutta itse häpeän pääministeriämme.

Äänestä
  • Sama. En ymmärrä miten voi olla hienoa valtiomiestasolla heilua anorektisenä nahkatakissa?

    Äänestä

Ei narsisti häpeä. Nyt on selvää että meitä johtaa eu asiamiehet. Ei nämä ole suomalaisten asialla.

Äänestä

Jauhobileet mennyt niin vaikeaksi, siksi haluaa piiloon, saa nauttia ilosta, valosta ja....

Äänestä
  • ja kultaisista????

    Äänestä

Miten tuo osoittaa hänen myöntävän epäonnistumisensa?
Mikä yhteys noilla asioilla on? Selitä nyt edes hieman.

Äänestä

Ennen maa repeää kuin..............

Äänestä

Pääministeri on hoitanut pestinsä hyvin. Hän on myös ollut ehkä historiamme kiusatuin poliitikko, kiitos sosiaalisen median. Todella raskas pesti ja todella vaikeana aikana.

Mitä enemmän on edustanut Suomea ansiokkaasti kansainvälisesti ja tehnyt työtä Suomen kansan hyväksi, sitä enemmän on tullut lokaa niskaan erityisesti itseään erinomaisempina pitäviltä' aitosuomalaisilta'.

Marin on osoittanut myös olevansa ihminen ja oma toimintansa on ollut läpinäkyvää. Kaikkea sitä en erityisesti ihaile, mutta avoimuutta kyllä. Tiedän että herroilla on ilmaisen viinan bileitä maksettuine seuralaisineen, mutta piilossa katseilta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna Marin kertoi haastattelijalle haluavansa julkisuudelta piiloon pestinsä jälkeen. Hän siis myöntää itsekin epäonnistuneensa ja olevansa häpeissään.

Totuus on jossain täällä netissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu