Antiisetalaisuuden aste

Va-juttuihin erityisesti liittymättä: Palstalla on ainakin yksi kirjoittaja, joka on hiemn epämääräisesti sanoen Seta ry:n ajamia asioita vastaan. Kokeillaan jos saisi vastauksen tässä muiden ketjujen sotkemisen sijaan:

Millaista maailmaa oikeastaan haluat? Joissakin maissa saa mennä samaa sukupuolta oleva pari naimisiin, toisissa homoseksuaalisuudesta tulee kuolemanrangaistus. Välissä on tietysti monia vaihtoehtoja, esim. Suomessa oli aikanaan kielletty "kehottaminen homoseksuaaliseen tekoon" tjsp.

Eli saisiko nyt kuulla mihin kohtaan "Seta -- Aito avioliitto" -asteikkoa sinä sijoitut?

13

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan sama. Mutta sinäkin olet väistellyt, joten kokeillaan vastaatko sinä edes tässä: miksi äänestit tyhjää, kun päätettiin Tampereen vaparien tilojen antamisesta pornontuotantoon?

      • Ihan sama -- tarkoitatko, ettei sinulle ole mitään merkitystä sillä, laitetaanko homot vankilaan vai naimisiin?

        Ja yritetään nyt kerrankin pitää joku ketju aiheessaan edes jokusen viestin verran.


      • Anonyymi
        jori.mantysalo kirjoitti:

        Ihan sama -- tarkoitatko, ettei sinulle ole mitään merkitystä sillä, laitetaanko homot vankilaan vai naimisiin?

        Ja yritetään nyt kerrankin pitää joku ketju aiheessaan edes jokusen viestin verran.

        Onko Ylikoski valmis valiiton edustajana Stadin seksimessuihin, jossa sekulaarit jakavat kultape nik sen seksipapitar pää ministerille

        Kuvat sitten valehteen, Ylikoski isolla leiautilla

        Yhdistyy sekulaarisuus valta eliittipiirit julkisuussuhteet

        valiiton profiilin nostami seksi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko Ylikoski valmis valiiton edustajana Stadin seksimessuihin, jossa sekulaarit jakavat kultape nik sen seksipapitar pää ministerille

        Kuvat sitten valehteen, Ylikoski isolla leiautilla

        Yhdistyy sekulaarisuus valta eliittipiirit julkisuussuhteet

        valiiton profiilin nostami seksi

        Juuri sinulle osoitettu kysymys aloituksessa. Et sitten vastannut.


      • Anonyymi
        jori.mantysalo kirjoitti:

        Ihan sama -- tarkoitatko, ettei sinulle ole mitään merkitystä sillä, laitetaanko homot vankilaan vai naimisiin?

        Ja yritetään nyt kerrankin pitää joku ketju aiheessaan edes jokusen viestin verran.

        Et itsekään pysy, vaan kyselet missä tahansa ketjussa mitä tahansa. Jos taas tälle kysymykselleni tekee erillisen ketjun, sinä et sanojesi mukaan edes avaa ketjua.

        Luuletko tosiaan, että voit vaatia muilta kaikkea sellaista mihin eriste suostu? Onko tämä nyt sitä vaparien tasa-arvoa?

        Nyt vastaus: miksi äänestit tyhjää?


    • Anonyymi

      Antivapari luulee ajavansa kirkon etuja kampanjoimalla kirkon etuoikeuksia vastustavia vapaa-ajattelijoita vastaan vatsan alle.

    • Anonyymi

      Homoasiantuntija Mäntysalo on suunnannut translesbohomot va- liiton tukikohteeksi päästäkseen murrosikäisiin käsiksi ET-oppia jakamaan kouluissa, nuoria kiinnostaa seksi

      Näin ajatellen pyritään erityisesti houkuttelemaan tyttöjä taistolaisten ET-protu-opintopiireihin

      Putinin ja islamin raakuudet, va-liiton hyysäämät, on tullut esteeksi liitolle. Va-liiton imaami- putinistit joutuvat katselemaan kun Vantaalla kunnallipoliitikko Ylikosken vaietessa Leinelän muslimijengi on tuomiolla ra iskauksista ja mur hayritysistä ja imaamit kieltävät työiltä minihameet ja meikit ja länsimaisen elämän samoin putinistit

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jaa'a. Avaushan ei minulle ole, mutta kysyn silti. Pitäisikö tässä nyt pohtia sitä, että aloittajalla on jotain niitä vastaan, joilla on jotain Seta ry:tä vastaan? Eli saako Setaa vastustaa ja jos, niin miten ja kuinka paljon?
      Koetaanko joiltain tahoilta, että Setan vaikutus lainsäädäntöön ja yhteiskunnalliseen asennoitumiseen on liian suuri tai liian pieni?
      Pitääkö joidenkin mielestä syrjiä niitä, jotka eivät koe kuuluvansa kirkolliseen sukupuolikäsitykseen, tai jotka kokevat ei heterosuhteet "omituisiksi"?

      Jo ihmisoikeudet vaativat ettei ihmistä tule syrjiä seksuaalisen suuntautumisen pohjalta, joten työtä syrjinnän ja rankaisun vähentämiseen tulee tehdä. Jos Seta tekee tuota työtä, niin eiköhän se ole ihan paikallaan.

      Joitakin tahoja saattaa harmittaa eheytyshoitoja koskeva negatiivinen julkisuus, mutta tämä on samaa kuin harmistuisi siitä, jos eheytyshoidot kohdistuisivat vasenkätisyyteen. Vasenkätisyyshän oli epätoivottavaa vielä ei niin kauan sitten.
      Myös niillä ihmisillä, jotka eivät uskoneet jumaliin, mutta ymmärsivät kyllä yhteiskunnalliset odotukset ja käsitykset.

    • Anonyymi

      Miksi va-liitto vaikuttaa järjettömältä seksimessut - joukolta, vaikka jäsenet ovat vanhempia ukkeleita? Punavihreän marginaalihihhuloinnin takia

      Mäntysalon punavihreiden taktiikkana on yrittää erikoisoperaatioita taistolaisittain, kutsua stananpalvontauskontovasemmistolaista luennoimaan, operoida vasemmiston Voima- lehden ja räyhäkärjestö Attackin Saramo Ylikosken kanssa, tukea putinisteja eiNatomiehillä, haukkua amerikkalaisia ja kutsua niitä nälvivä toimittaja luennoimaan ja etsiä setaseksistä tukea translesbojen monisukupuolisuudesta ja jopa kerran yrittivät ponnahtaa e-seksistä julkisuuteen

      Vapariliiton sossuaktiivi vaatii e-seksiä Iltalehdessä. Sexpon toiminnanjohtaja: "Eläinseksin kriminalisoinnille ei ole perusteita" Sexpo-säätiön toiminnanjohtaja Tommi Paalanen kirjoittaa tiistaina julkaisemassaan blogissaan, ettei eläinseksin kriminalisoinnille ole hänen mielestään perusteita.

    • Anonyymi

      Lasten alueelle ei pitäisi tungetella.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      142
      3544
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      216
      2433
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      69
      2420
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      92
      2260
    5. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      2
      1740
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      160
      1704
    7. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      121
      1514
    8. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      16
      1260
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      123
      1097
    10. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      1086
    Aihe