Eipä taita Rouva Sarkomaa

Eipä taita Rouva Sarkomaa tällä vuosi tuhannella käynyt kaupassa, kun ei tiedä hinnoista mitään. Tuskinpa kokoomuslaiset käyvät yleensä asioilla piikahan sen tekee. Mieluummin 9€ orja.
1693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei varmaan riitä nirppanokka Sarkomaalle edes yhden aterian maksuksi.

Äänestä
  • Ei näytä riittävän.

    Äänestä

  • Liioittelua makua.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei näytä riittävän.

    Kallis hoito.

    Äänestä

Sarkomaa on lausunut sammakoita suustaan ja anteeksipyyntö tuli vasta kun tajusi suomalaisten reaktion. Porvari voisi tulla sieltä hevosen selästä alas ja miettiä kuinka köyhä päivänsä pärjää. Ylimielinen Sarkomaa voi olla varma, että äänimäärä tippuu jos yleensä kehtaa enää ehdokkaaksi lähteä. Porvarien aika alkaa olla tiensä päässä ja galluppien kannatukset tippuu. Sarkomaallaa Sipilän tie.

Äänestä
  • EVVK

    Äänestä

Harvoin ehtii.

Äänestä

Lidl

Äänestä

RADIKAALISIA muutoksia ruokatottumuuteen, sitähän persut ajaa.Köyhille silakoita.......

Äänestä
  • Porkkanoita vaaleihin.

    Äänestä

Epileptikko kertoi nöyryyttämisestään 9 euron harjoittelijana per päivä kaupassa. Joutui vetämään satojen kilojen lavoja kellon ympäri.
Totesi tienaavansa paremmin pullonkerääjänä enemmän päivässä kuin 9 euron orjana kaupassa.Raskas työ 9 euroa päivä harjoittelijana vei työkyvyn lopullisesti nyt työkyvyttömyyseläkkeellä.

https://yle.fi/uutiset/74-20001828

Äänestä

Koska Saikku-Sari Sarkomaa julkaisee Bestseller keittokirjan. 20 euroa kuukauden ruuat nelihenkiselle perheelle.

Äänestä

Taita?

Äänestä

hänestä hyvä köyhyystutkija vasemmistoliitolle?

Äänestä

Ale on sale.

Äänestä

Aika maksaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eipä taita Rouva Sarkomaa tällä vuosi tuhannella käynyt kaupassa, kun ei tiedä hinnoista mitään. Tuskinpa kokoomuslaiset käyvät yleensä asioilla piikahan sen tekee. Mieluummin 9€ orja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu