Olisikohan jo korkea aika karkoittaa venäläiset

Suomesta ja asettaa niille maahantulokielto?
1585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No on aika.

Äänestä
  • 2022-10-29 18:05:37

    Äänestä

  • Juuri näin

    Äänestä

Ei käy. Venäjän torjuminen aiheuttaa Suomalaiselle elinkeinotaloudelle irrationaalisia vahinkoja. Ystävyys venäjään täytyisi nyt kaikilla tasoilla säilyttää ja palauttaa.

Äänestä
  • Ei ku lähettä ne kivikaudelle

    Äänestä

Ei huono idea lainkaan. Ainakin kaksoiskansalaiset ja venäjän kansalaiset voisi lähettää sinne, mitä lippua kumartavat, ja hehän nimenomaan kumartavat. No

Äänestä

Pitäisikö sinun mielestäsi esim. jenkeistä poistaa kaikki joilla on Venäläiset sukujuuret?
Sieltähän pitäisi silloin poistaa vähintään 40% koko väestöstä.

Vai koskisiko se sinun mielipiteesi VAIN täällä MEILLÄ olevia Venäläisiä?

Kun meidän alkuperäiskansamme nyt sattuvat olemaan nyky-Venäjällä, niin pitäisikö MEIDÄTKIN poistaa täältä?
Jos me lähdemme, niin eihän tänne jää kuin swedupellehurrit ja matut ja tietenkin SINÄ?
Etkö haluaisikaan lähteä?
Et ole siis meikäläisiä?

Mites ent. naziliittolaismaat, eli n.s "akselivallat"?
Niihin jäi paljon Venäläisiä aikoinaan, johtuen tietenkin 2. maailmansodasta.

Pitäisikö kaikkien Venäläisten lähteä myös Aasian maista, esim. Kiinasta?

Kuka nämä lähtijät valitsisi? Sinäkö?

Äänestä
  • Kyse oli venäläisistä ja ymmärrät kyllä miksi vaikka selitteletkin.

    Äänestä

Jaa, mutta miksi?

Äänestä

Ruotsikin voisi palauttaa ainakin ne suomalaiset, jotka eivät ole työnteosta kiinnostuneita eivätkä ole ruotsinkieltä edes halunneet oppia, vaikka ovat yli viisivuotta lusmuilleet hyvillä sosiaalituilla! Se joukko on silkkaa aitosuomalaista kamaa!

Äänestä
  • Voit avata oman keskustelun asiasta jos luulet että saa kannatusta muualta kuin Pietarista.

    Äänestä

Jos historiaa muistellaan niin eiköhän aloittaja voisi mennä täti ”pehmeän” juttusille ….

Äänestä

Trolitehtailla juoksevilta kansalaisuus veks.

Äänestä

Aloitus sisältää kiihotuksen ihmisoikeusrikokseen.
Mutta täysin hyväksyttynä Suomi-foorumilla.

Äänestä
  • Miten niin? Suomi24:n osti Venäläinen Yandex, kertoi ylläpito itse 2014-15 tiedoitteissaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomesta ja asettaa niille maahantulokielto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu