"Vauvakastettu lahkolainen",
mitä helluntailaiset tällä uskollaan tarkoittavat?
Onko helluntailaisuus tervehenkistä?
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä, että olet Jeesuksen omien syyttäjä ja vainoaja. MENEEKÖ KALLOOSI MITENKÄÄN? OLET VAINOOJA!!!!
- Anonyymi
aloittajallahan on selkeästi, k y s y y !!
kysyminenkin on helluntailaisten mielestä vainoamista . . .
- Anonyymi
"Vauvakastettu lahkolainen"=kuuluu murhanhimoiseen (Lutherin henki) luterilaiseen lahkoon, johon esim. Eenokki12 kuuluu.
- Anonyymi
Siksi puhun vauvakastetuista koska haluan raiskata vauvakastettujen lapsia
- Anonyymi
Kaikki Jenkkilahkot on syntynyt saman eksytyhengen voimasta ja niiden tarkoitus on eksyttää niin paljon kristittyjä kuin mahdollista. Pienet opilliset erot niihin on tehty tarkoituksella markkinoiden jakamiseksi.
- Anonyymi
miksi jankkaat tuota samaa päivästä toiseen, eikö ole mitään muuta elämää kuin yrittää puhaltaa lutterisi vainohenkeen liekkiä, koittaisit puhua jollekkin, olisko matista apua en tiedä, kokeile yrittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
miksi jankkaat tuota samaa päivästä toiseen, eikö ole mitään muuta elämää kuin yrittää puhaltaa lutterisi vainohenkeen liekkiä, koittaisit puhua jollekkin, olisko matista apua en tiedä, kokeile yrittää.
yritä sinä kitistä jotakin muuta kin lutteria ja kirkkoisiä
koitatko saada kitinälläsi parhamin leikeille oikeutuksen?
koita puhua vaikka sille einolle jos se helpottaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40785
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721