Yle: KRP:n mukaan Ukrainaan toimitettuja aseita on päätynyt rikollisten mukana Suomeen.Täällä vain hyyssätään ja hurskastellaan.
Kierrätys tavaraa.Made IN FINLAND.
Anonyymi-ap
12112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kohta vihreät heittää sen tyypillisen "kiristetään aselakeja" kommentin. (Joka metsästäjältä yksi ase vähemmäksi) Sehän tottakai auttaa Ukrainalaisten sotilasaseiden salakuljetukseen rikollisille.
Vihreät on hyysäreitä ja ajavat vielä tämän maan tuhoon! Vihreät-puolue on kiellettävä laissa jotta saadaan Suomi turvallisemmaksi maaksi!
Tämä👍 Se on juurikin näin.
Persuissako niitä isänmaallisia rikollisia ja tuomion saaneita oli eniten,miten minulla on sellainen muistikuva?
Rikollisia on joka puolueissa, mutta totalitarismi haaveilua ja yhteen ainoaan ideologiaan pyrkimistä vain vihreissä.
Myönnät siis kommentillasi vihreiden toimet, koska projisoit hädissäsi ajatusmaailmasi pahimpiin vastustajiisi. 🤣
Kuka sanoi että olen persu? Olen sitoutumaton ja sinä ilmeisesti olet itse vihreä kun nostit tuon persukortin esiin?
Kumpiko se tässä persukortin oikein ottikaan? 😉 "Sitoutumaton" ja persuttelee heti, kun osuu omille nilkoille. Uskoo ken haluaa.🤣
Jaa vastasitkin tuolle toiselle, joten enpä kommentoi sitten siihen enempää.
Minä kun en ole mikään persu, paina se kovaan kalloosi vihreä hyysäri!
Niin ja lisään vielä että sinä sen kortin juuri otit esille!
Jokainen vähänkin älykäs ihminen tietää, että Keskusrikospoliisi on rikollinen järjestelmä, joka toimii ministeriön käskystä.
Tämä lahtarijoukko toimii hämärässä ja polkee ihmisoikeuksia ja lakia, mitä ikinä sisäministeri keksii.
Tässä tullaan siihen että ministeriö on rikollinen, koska toimii suljetuin ovin ja lavastaa asioita.
Näin toimii vain raukka, ja nainen. Tässä tapauksessa molemmat
Raavaitten miesten akkamaista puhetta tuo uhoilu,heh,heh,pitäisikö vielä hymiöt laittaa kaupan päälle?