Hän ei ole kuitenkaan jättänyt meitä vaan näkevät meediot voivat hänet nähdä ihmisten joukossa missä musiikki soi!
https://www.youtube.com/watch?v=4vdeJn731Ak
Jerry Lew Luise ,lensi henkien joukkoon!
18
58
Vastaukset
- Anonyymi
Jerry Lew oli suvereeni pianisti ja esiintyjä jonka kalstaista tulee tuskin koskaan tämän planeetan historiassa ,hänet tullaan muistamaan ja hänta kuunnellaan vielä 500 vuodenkin kuluttua saatte olla varmoja!
- Anonyymi
Jerry toivotti yleisölleen aina alkajaisiksi Jumalan siunausta eikä tuo usko hänestä ikinä lähtenyt ,sillä hän oli syntynyt ja kasvanut samoilla seuduilla kuin Hukleberry Finn!
https://www.youtube.com/watch?v=WYwYC6tYcks - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jerry toivotti yleisölleen aina alkajaisiksi Jumalan siunausta eikä tuo usko hänestä ikinä lähtenyt ,sillä hän oli syntynyt ja kasvanut samoilla seuduilla kuin Hukleberry Finn!
https://www.youtube.com/watch?v=WYwYC6tYcksKuten olette ehkä huomanneet ,kaikkein suurimmat koomikot ja muusikot otetaan pois täältä planeetalta näkemästä sitä sotahulluuden ja fasismin hedelmää mitä ei kukaan oikea taiteilija tule ikinä hyväksymään! Jope,Vesku loiri,Jerry lew...Kuka vielä!?
- Anonyymi
Elviksen voi nähdä hologrammina keikalla kun maksaa pääsymaksun Priscillalle.
- Anonyymi
Tuommoisen no-name, pianonpimoputtaja Levisin menemisellä ei ole niin suurta merkitystä. Suomessa ehkä muutama sata ihmistä tietää, kenestä edes on ollut kyse.
Suurelle joukolle paljon tunnetumpi on oikea Jerry Lewis, koomikko, joka menehtyi jo 5 vuotta sitten.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jerry_Lewis- Anonyymi
Lee Lewis on superkuuluisiis - samaa kuin Little Richard.
https://es-la.facebook.com/yleperjantai/videos/monikulttuurinen-pride/2063011980618664/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lee Lewis on superkuuluisiis - samaa kuin Little Richard.
https://es-la.facebook.com/yleperjantai/videos/monikulttuurinen-pride/2063011980618664/Jerry oli suvereeni sormitekniikassa ja käytti oikeaa jälkaakin apuna kun sormet eivät riittäneet!Tuota kehon yliluonnollista kykyä toimia instrumenttina ilman aivojen rasittmista kutsutaan jumaluudeksi,Jerry antoi vain kehon ottaa musiikki hallintaansa eikä tule unohtaa että hän oli suvereeni laulajana myös ,eikä hän teeskennellyt vaan laittoi kaiken aina peliin!Jerry oli vaaka ja hän sai yleisön aina mukaansa ja oli teitysti naisten mies,aivan toista luokkaa kun meidän pelle Salet!
- Anonyymi
Jäämme odottelemaan Jerryn uutta inkarnaatiota !
Ehkä hänellä on vielä paljon kerrottavaa meille!?- Anonyymi
Zeri lii luis-
suomi24 suojelee hänt
https://www.
vauva.fi/keskustelu/4724137/jerry-lee-lewis-avioitui-13-vuotiaan-serkkunsa-tyttaren-kanssa
viestit postuu ja bottikyseleeyy - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Zeri lii luis-
suomi24 suojelee hänt
https://www.
vauva.fi/keskustelu/4724137/jerry-lee-lewis-avioitui-13-vuotiaan-serkkunsa-tyttaren-kanssa
viestit postuu ja bottikyseleeyy - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Zeri lii luis-
suomi24 suojelee hänt
https://www.
vauva.fi/keskustelu/4724137/jerry-lee-lewis-avioitui-13-vuotiaan-serkkunsa-tyttaren-kanssa
viestit postuu ja bottikyseleeyyRakkaus ei tunne rajoja!
- Anonyymi
>>Lee Lewis on superkuuluisiis - samaa kuin Little Richard.
Nopealla vilkaisulla tämä olisi Levis Leen katsotuimpia kappaleita Tubessa, noin 4.5 miljoonaa katsantokertaa.
https://www.youtube.com/watch?v=06xZyh8VBFQ
Joissakin videoissa Levis tosiaan hakkaa pianokoskettimia valtavalla vimmalla ja ilmeisesti suurella taidolla ja nopeudella. Silti viihdyttävyyttä tämän tyypin musiikki ei minulle tuo.
Jazzmusiikki ei tosiaan ole minun musiikkiani. Eikä räppi. - Anonyymi
Rock legenda ja lapsivaimo. Ei oikein niinku..mut Louisianassa vissiin eri tavat ennen.
- Anonyymi
Elvistä ei saanut näyttää televisiossa kuin lantiosta ylöspäin
Jerry Leetä ei varmaan kuin kengästä alaspäin
- Anonyymi
Voisit nyt tuon horinan sekaan yrittää opetella kirjoittamaan miehen nimen oikein.
- Anonyymi
Siis Jerry Lee Lewis the Killer
- Anonyymi
Palstan keskinkertaisuus taas kompuroi lillukanvarsissa!Jerry ei ollut todellakaan ihmisten vanki!
- Anonyymi
Se kirjoitetaan zeri lii luis.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285651
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333613Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442390
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205