ovat vielä edessäpäin. Mistä tämän voi tietää ? Siitä miten paniikinomaisesti Kiina suhtautuu koronaan. He tietävät siitä viruksesta jotain sellaista mitä muu maailma ei vielä tiedä ja se tieto on kauhistuttava. Sillä on ilmeisesti kyky muodostaa mutantti joka on vastustamaton ja leviää kuin aikoinaan Musta Surma.
Historian loppuko ?
Koronavirus on Kiinan tekemä ja suuret kauhut
6
61
Vastaukset
- Anonyymi
Ukrainan historian loppu on jo tullut.
- Anonyymi
Näin.
Kyllä kiinalainen tietää.
No valistunut arvaus siitä mitä kiinan KOMMUNISTISEN PUOLUEEN DIKTAATTORI seurakuntineen TIETÄÄ tästä kauhistuttavasta koronaviruksesta voisi olla , että tässäpä onkin varsin messevä tilaisuus ottaa tiukkaan hallintaan loppukin ( se vähä mitä jäljellä vielä on ... ) kiinan kansalaisten yksityisyydestä ja toiminnan vapaudesta.
Tämä korona hysteria on toiminut Kiinassa erinomaisesti ja yksilön erilainen tekninen valvonta on lisääntynyt valtavasti. Kansalaisten liikumisvapaudesta on jo nyt jäljellä vain muisto .
"...vielä tiedä ja se tieto on kauhistuttava. Sillä on ilmeisesti kyky muodostaa mutantti joka on vastustamaton ja leviää kuin aikoinaan Musta Surma."
-- Johan tuo on mutatoitunut jo kymmeniä kertoja ja tuloksena on aina vain herkemmin tarttuva virusmuunnos , joka tosin näyttää olevan heikentynyt siitä alkuperäisestä viruksesta.... tai sitten nämä rokotukset ovat tehonneet.
Mustan surman tappavuus oli aivan toista luokkaa kuin tämän koronan aiheuttamalla epidemialla on koko aikana ollut. Korona lienee surmannut lähinnä vanhempaa ja sairaalloisempaa väkeä ... lieneekö keski-ikä menehtyneillä yli 90 vuotta...?
Ei tästä koronasta saa mustaa surmaa näillä eväillä. - Anonyymi
Korona räjähti Kiinan 1,4 mrd.ihmisen joukossa tuottaen kohta supermutaation joka
pitää rokotteita pilkkanaan ja panee ihmiskunnan matalalle paikalle.- Anonyymi
Äh. Kun tämä virus on mutatoitunut ja muuntunut jo oikein urakalla. Näyttää pikemminkin siitä että meidän vastustuskykymme osaa jo käsitellä tätä virusta muunnoksineen.
THL on jo ohjeistanut suhtautumaan tähän kuin normaali infektioon.
Ei tästä saa mustaa surmaa, mutta venäläisillä lienee jotain oikeasti kauhistuttavaa annettavaa omissa laboratorioissaan on Siberia? Siellä on nyt sellainen hallinto, joka ei piittaa mistään mitään, joten sieltä pesee.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äh. Kun tämä virus on mutatoitunut ja muuntunut jo oikein urakalla. Näyttää pikemminkin siitä että meidän vastustuskykymme osaa jo käsitellä tätä virusta muunnoksineen.
THL on jo ohjeistanut suhtautumaan tähän kuin normaali infektioon.
Ei tästä saa mustaa surmaa, mutta venäläisillä lienee jotain oikeasti kauhistuttavaa annettavaa omissa laboratorioissaan on Siberia? Siellä on nyt sellainen hallinto, joka ei piittaa mistään mitään, joten sieltä pesee....---- Siellä on nyt sellainen hallinto, joka ei piittaa mistään mitään, joten sieltä pesee-----
Aikalaillakin muistuttaa Suomen hallintoa 1918-44.
- Anonyymi
Nyt se laukeaa suoraan silmillemme!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 918425
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on968022Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1736180- 145403
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585238En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234275Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54040- 384033
- 373829
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..583692