Kun Mäntyharjun kunta Jallussa ilmoituksia julkaisi

Anonyymi-ap

Ex elinkeinoasiamies osasi hommansa ja sai aikaiseksi runsaasti positiivista pöhinää. Julkaisemalla yrittäjille suunnatun kunnan mainoksen Jallussa 1990 luvulla saatiin aikaiseksi loistava julkisuuskamppis. Onnistuneesta mediatempusta riitti keskustellua kunnassa pitkäksi aikaa. Mäntyharju ylitti myös valtakunnallisen uutiskynnyksen, aikaan kun nettiä ei ollut.

Kunnanvaltuustossa toisin muutama tosikko ei tätä ymmärtänyt vaan alkoi jeesustelemaan Jallu lehden sopimattomuudella kunnan ilmoittelumediana. Entinen elinkeinoasiamies sen sijaan osoitti olevansa rohkea visionääri, joka osasi kehittää nostetta Mäntyharjulle. Jallut ostettiin loppuun R kioskeista, Mäntyharjusta puhuttiin yrittäjäystävällisenä paikkana muuallakin kuin Mäntyharjulla ja kunnan maine kasvoi elämän iloihin keskittyvänä paikkana.

https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/4630267

1

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha on enää yrittää Jallussa mitään julkaista. Konkassa.
      Onlyfans sivusto on tätä päivää. Saitti vetää puoleensa silmäpareja, Mäntyharjun elinkeino voisi tempaista sinne ilmoituksensa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      137
      9260
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5334
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3679
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2543
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      11
      2109
    6. 70
      1894
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1860
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      230
      1669
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      139
      1434
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      38
      1233
    Aihe