Autoilijaa ei lapsen henki ja elämä juuri kiinnostanut, kun ajoi tämän päälle suojatiellä.
https://poliisi.fi/-/auto-osui-kouluikaiseen-lapseen-aamulla-espoossa
Jos oikeus tapahtuisi, otettaisiin tuolta päälleajajalta ajo-oikeus lopullisesti pois.
Autoilija ajoi lapsen päälle suojatiellä Espoossa
13
261
Vastaukset
- Anonyymi
Tuplamoka autoilijalta. Ei antanut jalankulkijalle esteetöntä kulkua suojatien yli, eikä varonut lasta erityisen paljon.
- Anonyymi
Mutta ei lähtenyt karkuun. Viime aikoina päälleajajat ovat lähes poikkeuksetta paenneet paikalta.
- Anonyymi
Kops oppiipa varomaan autoja
- Anonyymi
Asennevammainen kommentti sulta.
- Anonyymi
Väärin taas uutinen kerrottu. Pitää olla autoilija ajoi tahallaan päälle, ei auto aja, ellei kuski sitä ohjaa 😁
Autoilija ajoi suojatietä pitkin tietä ylittäneeseen kouluikäiseen lapseen aamulla 31.10. Espoonväylällä.
Onnettomuuden esitutkinta on alussa, ja tällä hetkellä poliisi tutkii tapahtunutta törkeänä liikennevahingon aiheuttamisena ja vamman tuottamuksena.- Anonyymi
Ei epäillään trolilla edelleenkään tuo lukutaito, luetun ymmärtämisestä puhumattakaan, ole entisestään ainakaan parantunut.
- Anonyymi
Lopun aikoina autosirkus kiihtyy entisestään. Kansakunta saa huvinsa.
- Anonyymi
Kyllä vaan, sirkusta koko suomen tieliikenne päätellen siitä, miten jatkuvana virtana tulee onnettomuus uutisia. On täysin vakuuttavaa, että kun ajaa ennakoiden vauhtia silmällä pitäen aina kelin ja olosuhteitten muakisena, sekä pitää välimatkaa edellä ajaviin, kunnioittaa suojatietä sekä siunatuksi lopuksi kunnioittaa nopeusrajoituksia, niin Aamenen kanssa, onnettomuuksiin joutumisen mahdollisuus on häviävän pieni. Juuri nyt pitää osata yllättää keli, eikä keli autoilijaa.
- Anonyymi
Tomittajilta puuttuu oikeinkirjoitus taidot. Tässä väärä ja miten se oikeasti pitää kirjoittaa:
Auto osui suojatietä pitkin tietä ylittäneeseen kouluikäiseen lapseen aamulla 31.10. Espoonväylällä.
Onnettomuuden esitutkinta on alussa, ja tällä hetkellä poliisi tutkii tapahtunutta törkeänä liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja vamman tuottamuksena. Myös onnettomuuslautakunta tutkii onnettomuutta. Lapsi on sairaalahoidossa, ja hänen vanhempansa on tavoitettu.
Koska esitutkinta on alussa, poliisi ei vielä ota kantaa onnettomuuden syihin.
Oikea tapa:
Autoilija ajoi suojatietä pitkin tietä ylittäneen kouluikäisen lapsen päälle aamulla 31.10. Espoonväylällä.
Onnettomuustutkinnan alkuvaiheessa on käynyt selville autoilijan syyllistyneen törkeään liikennevahingon aiheuttamiseen ja ruumiinvamman tuottamiseen.
Tutkijalautakunta selvittää, miksi kuljettaja syyllistyi päälle ajoon.
ps. tutkimattakin on selvää, että rikos on tapahtunut. Siitä on vankkana todisteena sairaalakuntoon päätynyt kouluikäinen lapsi. On vaan syyllistyneen puolustamisesta kyse, eli millä tavalla nyt venkoillaan, jotta tekijä pääsisi mahdollisimaan vähillä seurauksilla. Kuskin puhuttelu nyt ei tuo mitään tavanomaista kummempia selityksiä, eli kuski kertoo: en huomannut, enhän minä tahallani, enhän minä ehtinyt jarruttaa, se tuli niin yllättäen eteen, jne...- Anonyymi
Näinhän se usein on ja näin siinä käy kun jalankulkija ei noudata sitä mitä hänen noudatettavaksi on säädetty.
Tuo naurettavuuksiin yltävä epäillään trollin mäkätys jostain virheellisestä uutisoinnista todistaa sen ettei trolli ole perillä suomen laista vaikka se tuolle vähä-älyiselle on oikein linkin kanssa tälle laista paskat välittävälle toopelle on kerrottu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinhän se usein on ja näin siinä käy kun jalankulkija ei noudata sitä mitä hänen noudatettavaksi on säädetty.
Tuo naurettavuuksiin yltävä epäillään trollin mäkätys jostain virheellisestä uutisoinnista todistaa sen ettei trolli ole perillä suomen laista vaikka se tuolle vähä-älyiselle on oikein linkin kanssa tälle laista paskat välittävälle toopelle on kerrottu.Noudattiko aloituksen onnettomuudessa jalankulkija sääntöjä jotka hänen noudatettavaksi on säädetty? Ei ainakaan poliisin kirjoituksesta aisa selviä.
- Anonyymi
Tuo esittämäsi kerronta tapa on täysin väärä, jos ja kun tapaasi aletaan valehtelemaan ja jakamaan tuomioita ja "syyllisyyksiä" ohi viranomaistahon.
- Anonyymi
Heräsit varsin myöhään pyörittämään tuota "oikeutettua" närkästystä liikenneonnettomuuteen joutuneesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 752774
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell572420Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1552026Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.591906Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1361728Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571280- 751251
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.851144Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1601108Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401010