Ihmeellistä terveysneuvontaa

Anonyymi-ap

Nämä toisinajattelijat ottavatko syövät omalletunnolleen kun solkottavat netissä kuukautishäiriöiden johtuvan rokotuksista tai siitä että nainen on oleskellut rokotetettujen läheisyydessä.
Oireista on aina mentävä lääkäriin. Syiden löytäminen voi viedä aikaa, tuttavani kolmikymppinen nainen kärsi jatkuvasta vuodosta pari vuotta, lääkärissä käyden kyllä tiheästi kunnes löytyi syöpä. Onneksi se siis aika alussa kun oli kehittynyt, kiitos tiheiden tutkimusten, löytyi.

7

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johtuu nimenomaan rokotuksista, ihan virallisten tutkimusten mukaan. Eli ovat vastuussa siitä, että kaikki limakalvon liikakasvu, jota naisilla rokotteiden johdosta tapahtuu, laitetaan harmittomaksi ja ohimeneväksi.

    • Anonyymi

      Kyllä rokotteet vaikuttivat kuukautiskiertoon. Meni puoli vuotta ennen kuin kierto korjaantui. Harvoin muuten syytä löydetään jos kierto heittelee ja monella ei ole varaa mennä gynelle.

    • Anonyymi

      Kyl se on typeryyttä uskoa somea että vaivat johtuvat rokotuksista. Sitten jää syövät tutkimatta ja hoitamatta ja kuolleisuus nousee. Kun mennään vasta sitten kun vuosia on valuttu töhnää. Tai munasarjakasvaimet tuntuu jo maha n läpi ja vitsarakko toimii jo huonosti.
      Kyllä terveyskeskuksen kautta pääsee gynelle, ihan puppujuttuja ettei ole varaa tutkituttaa.
      Ei piä kaikkia merkonomeja ja lähihoitajia uskoa.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Tai vanhus rupeaa vuotamaan verta. Höperöt vaan: no, mummo otti rokotuksen.

      • Anonyymi

        Noin juuri on tapahtunut. Jos mummo menee tk:hon, niin nyt jo tiedetään, että se vuoto tod.näköisesti johtuu rokotteista. Näin on viisaammat todenneet.

        Jotta saataisiin tarkka vastaus pitäisi ottaa kohdun limakalvolta näyte, ja yleensä ne tehdään sairaalassa naistentautien poliklinikalla, pätevän lääkärin toimesta. Siitä sitten vastaus muutaman viikon päästä.

        No mikä tk lähettää mummoa sinne, kun niitä mummoja voi olla kymmenen. Jos mummo suositusten mukaan ottaa 5 rokotetta, niin mikä on limakalvon tila? Keneen siis voimme luottaa tässä asiassa?


    • Anonyymi

      Denialistien uskottavuutta. Pitivät hieveää möyhää somessa että nyt Rasmuksen rumpali sai 43- vuotiaana sydärin. Ronotukset on lopetettava kun nuoria kaatuu. ( Huumekuolematkin on rokotevaurioita).

      No, rasmuksen rumpali kuoli liikenneonnettomuudessa Thaimaassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      104
      7517
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      237
      7404
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      144
      5125
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4819
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      42
      4570
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      87
      4269
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      115
      4082
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1792
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1589
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      255
      1442
    Aihe