Kun EU on hajoamassa- ja maailma muttuu- niin kuka alkaa hallitsemaan Suomea?
Kenen haltuun tämä suomi nyt sitten jää?- Venäläisten, arabien vai afrikkalaisten? Kuka hallitsee?
12
112
Vastaukset
- Anonyymi
Aiemmin valta ollut venäläisillä, ruottalaisilla ja saksalaisilla-
nyt viimeksi Saksan pankki-illuminaatilla. - Anonyymi
Minä. Minusta tulee Suomen diktaatori ja laajennan maamme alueet Uralille asti Venäjän täydellisesti romahdettua. Täytyy saada suojavyöhyke kiinalaisia vastaan.
- Anonyymi
Aloittaja esitti mielenkiintoisen kysymyksen! Suomihan on tottunut olemaan aina jonkun alaisena, joten jos EU hajoaisi, niin tulisi päättäjillemme tosi kiire etsiä uusi organisaatio johon liittyä ja joka sanoisi mitä pitää kulloinkin tehdä!
Jospas siirtyisimme taas vaikka Ruotsin vallan alle!
Suomihan ei pysty olemaan itsenäinen maa.- Anonyymi
Suomen itsenäisyys= 1920-1940 ja 1991-1995 sanoi 5 vuotta armeijaa 40- luvulla käynyt mulle baarissa.
- Anonyymi
Nykyisen ulkoministerin myötäpuolet hallitsevat yhdessä afgaanien kanssa.
- Anonyymi
Putin.
- Anonyymi
Toivottavasti Venäjän sillä uskontojen hallitsemat ovat pahimpia mitä ihmiselle voi sattua .
Et liene seurannut uutisia ryssänmaalta? Siellä on julistettu jihad ortodoksisen kirkon ja kadyroviittien toimiessa saatanan karkotusaineena.
- Anonyymi
Apple.
- Anonyymi
voi siis päätellä että afro-amerikkalaiset
- Anonyymi
NATO-USA-EUta yritetty viime 20 vuotta...
nyt USA ja EU on jo lopuillaan... vararikossa.
EU-kokoomus hallitusten jäljiltä suomessa 2 miljoonaa köyhyysrajalla olevaa uusköyhää suomalaista....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17603327/eu-emkokoomusem-rkp-vallankaappaus-
kansanpalkka on se ratkaisu ongelmiimme suomessa:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17619575/emkansalaispalkkaem-lopettaa-rikollisuu - Anonyymi
Onks täällä tyhmien osasto ??
Sinne vois esittää aloittajan kysymyksen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746344MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415418Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734142Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.751233- 3281095
- 601060
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831