Bank Norwegian ilmoittaa että lopettaa sähköpostilaskutuksen, ja siirtyy ainoastaan e-laskutukseen.
Ilmeisesti tuohon haudattu se källi että laskun summa on se vähimmäiserä, ja loput jää automaattisella veloituksella velaksi?
Bank Norwegian
4
783
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan on muitakin tapoja maksaa lasku, eihän kaikilla ole verkkopankkia käytössä lainkaan.
- Anonyymi
Toinen "källi" norwegianilla on laittaa laskun eräpäivä lauantaille tai sunnuntaille, ja siiten yrittää veloittaa viivästyskorkoja kun laskua ei ole maksettu eräpäivään mennessä.
- Anonyymi
Tuo oli varmaan vasta alkusoittoa, sillä Nordax Bank on ostanut Norwegian. Kohta on kyyti kylmää, pian saamme etsiä toisen luottokortin tilalle!
- Anonyymi
Laskun eräpäivä voi olla myös viikonloppuna tai pyhäpäivänä, mutta eräpäiväksi tällaisessa tilanteessa määräytyy seuraava arkipäivä.
Tuo kauppahan on tehty jo marraskuussa 2021. Norwegian sulautuu ensi vuoden alkupuolella Nordaxiin ja jatkaa sen norjalaisena sivuliikkeenä.
Tuo vaikuttaa ainakin säästökorkoihin: Nordaxin korko on tällä hetkellä 0,40% ja Norwegianin 1,05% . Lainakorko molemmilla sama eli 5,9–19,9 %. Nordaxilla ei ole luottokorttia eli nykyinen Norwegianin asiakas joutuu hankkimaan sen muualta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553920Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk853343Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442689Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?702642Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,232402Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402342Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522215Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville392042Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121936