Kertoi, että Marinia pilkattiin ja hänelle naureskeltiin. Samalla ihmeteltiin Suomen touhuja. Heillä itsellä oli fiksu Magdalena Andersson silloin pääministerinä.
Ruotsalainen ystävä kertoi, kuinka Marinia pilkattiin Ruotsin tv:ssa bilekohun jälkeen
5
63
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa ei katsottaisi tuollaista menoa, ei tosin miespääministerin kohdallakaan.
- Anonyymi
Suomi katsoo ja Pöysti siunaa.
- Anonyymi
Sannan lausuntoa Ukrainasta kiiteltiin kovasti:
Marinin Twiitti: Finnish prime minister Sanna Marin was asked about a potential off-ramp for Russia to end the war in Ukraine. Her reply: Tie konfliktista ulos on se, että Venäjä lähtee Ukrainasta, Marin sanoi lyhyesti.
– Perfect. Precise and Short.
– holy, what a beast.
-- Well briljant lady.
– She's 100% correct. That is how this ends.
– politicians we like. Honest, straight to the point and the truth. So refreshing!!!
– Can we borrow her on this side of lake NATO too? She could do both Id say.
Esimerkiksi yhdysvaltalainen entinen kongressiedustaja ja republikaanien presidenttiehdokas Joe Walsh on jakanut Husun tviitin saatesanoilla ”täydellinen vastaus”. Walshilla on 427 000 seuraajaa.- Anonyymi
Politiikantoimittajat kertoivat että Marilla on erillinen avustaja, joka levittää näitä hänen "viisauksiaan" ulkomaille.
Tulevat pääministerit pystyvät tekemään mitä haluavat kun vetoavat Marinin tekemisiin. Rimaa ei pysty laskemaan.
Mukavaa että sinulla on ruotsalainen ystävä. Mitä muuta hänelle kuuluu ? Onko sinulla myös venäläinen ystävä ? Entä kiinalainen ? Jos on niin mitäpä mahtaa heille kuulua. Kerro.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011581
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581001Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61886
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä341707Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74706Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61702