Esimerkillistä toimintaa...

...Oulussa.

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009170173.html

Kansalaisaktivismia luulisi mansestakin löytyvän!
478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Subutexit ja matut nyysii pyöriä. . .

Äänestä

Jänniä nuo journalistien otsikoiden sanamuodot. Asiat ovat nykyään niin "pysähdyttäviä", "kylmääviä", "karmaisevia" ja mitä vielä muita "hui hirveitä".

Äänestä

hevosvarkaat hirtetään 🤔 mitähän pyörävarkaille pitäisi tehdä ?

Äänestä

Hienoa kun ostaa 500e pyörän ja joku käy rälläkällä leikkamassa lukon .
Itselläni ei pinna kestäisi kohtaamista vaan muutaman tonnin se sormi maksaa 🙂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...Oulussa.

https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009170173.html

Kansalaisaktivismia luulisi mansestakin löytyvän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu