Ei ole mitään muuta järkevää selitystä radion sinfonia orkesterin olemassa ololle. Kerran vuodessa soittavat viulua TV.ssä Nenäpäivän vuoksi, mutta ilmeisesti ovat työttömänä 364 päivää vuodessa?
Ja me lättäpäät maksamme tästä kusetuksesta!
Radion sinfonia orkesterin olemassaolo on salaliitto!
14
86
Vastaukset
Hra Delfine heitti pahan johon tuskin Persekärpäselläkään on mitään sanottavaa...?
- Anonyymi
USKO JO VIIMEINKIN: se "persekärpänen" pörräilee vain ja ainoastaan siinä tyhjiössä joka on Sinun korviesi välissä, kukaan toinen ei ole sitä huomannut!
Sinulla oli paha kirjoitusvirhe, vaikka joissain viesteissäsi olet tehnyt itsestäsi muun ohella suomenkielen taitajagurun! Koska ketään personoitavaa "persekärpästä" ei ole olemassakaan, miten sen voi aloittaa isolla alkukirjaimella?
ps. Delhine on muutes neiti.
Musabisnes on maailman tuottoisin bisnes ja sitten valtion rahoilla täytyy kustantaa jotain aivan sekundakamaa, jota kukaan ei viitsi edes kuunnella. Onhan se aivan järjetöntä, kun radiokin soittaa hittibiisejä ilmaiseksi aivan kaikille.
- Anonyymi
Tuo taas kerran todisti, kuinka täydellisesti sekaisin tuo neiti Delfine on, eihän tuosta kukaan täysijärkinen saa salaliittoa.
- Anonyymi
Eiks kannattaisi tarkistaa todellisuus ennen kuin väittää asioita jotka voi 10 sekunnissa tarkastaa harhaksi?
https://yle.fi/aihe/rso/konsertit-kausi-2022-2023
Tuntuvat soittavan usein, ja välissä pitää harjoitellakin. - Anonyymi
1. Varaa netistä konsertti liput
2. Peseydy
3. Laita puku päälle
4. Matkusta Helsinkiin
5. Kävele rautatieasemalta Musiikkitaloon
6. Kuuntele konsertti
Näin helposti voimme jokainen todeta RSO:n olemassaolon. Ei tule silmiinne "roikulla", ei "oiverra", ei pakene "pakopisteeseen", eikä tarvitse Nikon P1000-kameraa.- Anonyymi
RSO on hologrammi jota näytetään niissä konserteissa ilmakehän linssi-ilmiötä käyttäen.
Itse en usko edes RSO.n olemassaoloon. TV.ssä näytetään vain CGI kuvaa orkesterista johon on taustalle lisätty viulumusiikkia.
Väitetyn radion sinfoniaorkesterin käyttöön osoitetut rahat menevät rikkaan eliitin taskuun.
Vähän samanlaista kusetusta kuin NASAn toiminta jenkeissä.- Anonyymi
No, mikset sitten mene ihan ite katsomaan sitä konserttia Musiikkitaloon?
Vastaan puolestasi: sen jälkeen en voisi valehdella, ettei RSOta olisi olemassa!
- Anonyymi
Itse en usko Radio ylen olemassaoloon se on harhautusta ja hypetystä todellisuudessa taajuuksilla ei ole mitään
- Anonyymi
"Itse en usko edes RSO.n olemassaoloon."
Itsehän en taasen usko enää Delfinen olemassaoloon!
Mies (?) sairastui vuosi sitten koronaan ja oli kovin kipeä kunnes tuli outoja viestejä "olen sairaalassa" ja sitten hiljeni.
Tube vaikeni, Facebook vaikeni.
Joku kävi palstalla kertomassa myös että kuoli pois.
Sitten meni muutama kuukausi ja ilmestui joku outo teko-Delfine joka välillä asuu jossain Haaparannan tienoilla, välillä Vaasassa, mietti muuttoa Eestiin, asui myös Pietarissa ja oli vähintään lomamatkalla Sveitsissä. Jotain vanhoja videoitakin "uudelleenjulkaistiin".
Mutta ei ole yhtään uutta videota julkaistu mistä voisi todeta että juna-raivoaja Kiljumies olisi oikeasti enää elossa. Kirjoitustyyli vaihtelee myös sen verran että ilmeisesti taustalla on useampi henkilö.
EN SIIS USKO ETTÄ ALKUPERÄINEN DELFINE ENÄÄ ELÄÄ.
Kepeät mullat. rip.
RSO:n olemassaolon voi sensijaan käydä jokainen halukas toteamassa silmillään.
ps. koskas tulet(te) Austrliaan katsomaan taivaan ihmeitä? - Anonyymi
Siellä ei ole vielä yhtään kyykkyviulistin paikkaa avautunut, johon vaadittaisiin myös
ne silikonit sekä pitkä valkoinen tukka ja PCC-housut sekä korkeat korkokengät. - Anonyymi
"Sitten meni muutama kuukausi ja ilmestui joku outo teko-Delfine" lienee sukua näille naispuolisten käyttämille teko-laitteille???
- Anonyymi
Ei ole, ne sentään toimivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.707956Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m846015Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,765502Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675426Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1124687Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1192434Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41311Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61297Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa421129Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko501110
