samaan aikaan rikkovat ihmisoikeuksia kotikentällään.

https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009175482.html

Näiden maiden tavoite on yksinkertainen: kiillottaa omaa kuvaansa ja yhdistyä ihmisten mielessä urheilumenestykseen eikä demokratian, lehdistönvapauden ja tasa-arvon puuttumiseen.

oliko islammaat kyseessä? niin?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pelaako siellä naiset palloa ? jos ei niin ei kisoja 🤔

Äänestä

Qatar on öljyllä rikastunut islampaskan roistovaltio, kuten Bahrain jonka avustuksella demarit Rantakari ja Hussu mussu suunnittelivat käännynäisen Pia Jardin johdolla suurmoskeijaa terroristihautomoineen suomeen, imaami Ananas Heijarin siunauksella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009175482.html

Näiden maiden tavoite on yksinkertainen: kiillottaa omaa kuvaansa ja yhdistyä ihmisten mielessä urheilumenestykseen eikä demokratian, lehdistönvapauden ja tasa-arvon puuttumiseen.

oliko islammaat kyseessä? niin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu