Tunnen useita kristittyjä jotka ovat uskossaan syvällä. Yksi käy saarnaamassa ja hän kerää yleisöä. Hän on täysi valehtelija ja oman edun tavoittelija, viis tavoista millä oman edun tavoittaa.
Toinen on täysillä mukana ja kasvattaa lapsensa kristityiksi. Hän puhuu jokaisesta pahaa toisten selän takana.
Kolmas käy joka sunnuntai kirkossa mutta perjantain ja lauantait menee kännissä ja hakaten pienempiä.
Loputkaan ei mitään pulmusia ole vaikka ei näin pahoja.
Miksi te teette tuota?
Miksi kristityt ovat valehtelijoita ja pahantekijöitä
5
114
Vastaukset
- Anonyymi
Tuomitsemisen oikeudesta kristillisten Kaikkivaltiaiden oppia vältellään laittomuuden kristittyjen opeilla. Raamatun mukaan rikoksia ei tule sovittaa kristittyjen omilla opeilla edes kristillisten Kaikkivaltiaiden nimeet; kuten rippi, salarippi ja rippisalaisuus MUTTA
Johanneksen evankeliumi:
5:27 "Ja hän on antanut hänelle vallan tuomita, koska hän on Ihmisen Poika."
Ilmestyskirja:
11:18 "Ja pakanakansat ovat vihastuneet, mutta sinun vihasi on tullut, ja tullut on aika tuomita kuolleet ja maksaa palkka sinun palvelijoillesi profeetoille ja pyhille ja niille, jotka sinun nimeäsi pelkäävät, pienille ja suurille, ja turmella ne, jotka maan turmelevat."
Miettikään kuka on "häneen" pienellä "h":lla? Johanneksen evankeliumi:
3:18 "Joka uskoo häneen, sitä ei tuomita; mutta joka ei usko, se on jo tuomittu, koska hän ei ole uskonut Jumalan ainokaisen Pojan nimeen."
Vertaa kristittyjen raamatun tietoja....
Markuksen evankeliumi:
16:16 "Joka uskoo ja kastetaan, se pelastuu; mutta joka ei usko, se tuomitaan kadotukseen."
Kristillisten Kaikkivaltias Jeesus otti mukaansa paratiisiin ei uskossa olleen, kastamattoman ryövärin.
Kristityt ottavat lapsia kasteessa lapsiakin tappaneen ja tapattaneen sekä seksuaalisesti lapsia hyväksi käyttäneen lahkon jäseniksi vastoin raamatun Kaikkivaltiaan oppeja.
JOTEN usko ja kaste ei ole pelastuksen ehtoja muuten kuin väärennetyn raamatun mukaan jossa kaste ja lapsikaste ei ole mainittu ollenkaan pelastuksen ehtoina; MUTTA
UT
Joh. Ilm. 22:18, 19 #Minä todistan jokaiselle, joka tämän kirjan profetian sanat kuulee: Jos joku panee niihin jotakin lisää, niin Jumala on paneva hänen päällensä ne vitsaukset, jotka ovat kirjoitetut tähän kirjaan; ja jos joku ottaa pois jotakin tämän profetian kirjan sanoista, niin Jumala on ottava pois sen osan, mikä hänellä on elämän puuhun ja pyhään kaupunkiin, joista tässä kirjassa on kirjoitettu.
VT
5Moos 12:32. #Kaikkea, mitä minä käsken, noudattakaa tarkoin. Älkää siihen mitään lisätkö älkääkä siitä mitään ottako pois."
Varmaa on, ettei kristillisten Kaikkivaltias Jeesus lapsia siunatessaan käskenyt kastaa ketään, lapsiakaan; lapsiakin laittomasti kohtelevien kristittyjen laittomuuden jäseniksi.
Matteuksen evankeliumi:
18:6 "Mutta joka viettelee yhden näistä pienistä, jotka uskovat minuun, sen olisi parempi, että myllynkivi ripustettaisiin hänen kaulaansa ja hänet upotettaisiin meren syvyyteen."
Markuksen evankeliumi:
9:42 "Ja joka viettelee yhden näistä pienistä, jotka uskovat, sen olisi parempi, että myllynkivi olisi pantu hänen kaulaansa ja hänet olisi heitetty mereen."
Luukkaan evankeliumi:
17:2 "Hänen olisi parempi, että myllynkivi pantaisiin hänen kaulaansa ja hänet heitettäisiin mereen, kuin että hän viettelee yhden näistä pienistä."
JOTEN: Matt. 24:23 - 24 on hyvä muistaa....
Matteuksen evankeliumi:
24:12 "Ja sentähden, että laittomuus pääsee valtaan, kylmenee useimpien rakkaus."
1.Johanneksen kirje:
3:4 "Jokainen, joka tekee synnin, tekee myös laittomuuden; ja synti on laittomuus." - Anonyymi
En tunne sinua enkä tiedä miksi arvostelet ja mitä haluat? Älä väitä valheellisesti, että kaikki kristinuskovaiset olisivat tuollaisia,
- Anonyymi
Niinpä, mutta yhden pahuus leviää tyhmyytenä joukoissa.
On uskovaisissa uskontunnustuksensa kaltaisuudesta huolimatta poikkeuksia. - Anonyymi
Niin niin. Yksi mustalainen varastaa, kaikki varastaa. Yksi somali raiskaa, kaikki raiskaa. Yksi kristitty on paha, ei sellaisia ole.
- Anonyymi
se johtuu jakomielitaudista , kristityistä suurin osa on jakomielitautisia .
juupas eipäs sanoi uskovainen ja oli aina oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676