miksi suomi 24 poisti asian
se oo uusi tietp
se oo uusi tietp
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei kai tuomiota vielä ?
https://yle.fi/uutiset/74-20003780
poliisi ja vikavalta saa työtä kyllä eli verorahat taas hupenee
ei olitiikkaan islamsakkia-muuten suomikatoaa
Vaan ei tietääkseni suomalaiset laske tainnuttamatta verta mistään elävästä eläimestä. Ensin kirveenhamaralla ottaan että taju lähtee elukalta.
Nämä tuontiteurastajathan on tunnettuja, että kurkuu auki oli elossa tai ei eikä valikoida onko kyse eläin tai nainen. Joka tosin rinnastetaan eläimeen.
Vieraspaholaisuus meinaa vallata suomen tuho mielissään.
Kyllä suomalaiset ovat pöljää kansaa. Ei muuten satu yhtään kun kurkku viilletään auki terävällä veitsellä ja tajukin lähtee kauniisti kun aivot eivät saa verta.
Oot varmaan tuon itse kokenut kun osaat kertoa.
Puskamoktarismiahan tuo on.
Turha tästä on saivarrella. Aika armollinen kuolema lampaalle. Tosiasiassa suurin osa ihmisistä ja luonnossa elävistä eläimistä kokee tuskallisen kuoleman, kun se aika koittaa. Esimerkiksi rotanmyrkky aiheuttaa sisäisiä verenvuotoja ja hitaan ja taatusti tuskallisen kuoleman.
Pitääkö se moktar vetää joka asiaan. Onko se sinulle joku pakkomielle. Itse pidän kyseistä äijää hupiukkona.
Kummaa ettei vasem misto ole lähtenyt puolustamaan tätä arabiteurastajaa joka vain toteuttaa kultuuriaan.
Maassa maan tavoin. Täällä syödään läskisoossia ja hernekeittoa sianlihalla. Jos ei sovi ja käy, niin ei kannata täällä sitten olla.
Mutta kyllä minulle maistuu mainiosti lampaasta tehty lammaskastikekin. Tärkeänä pidän että ateriassa on kuollutta eläintä oli se sitten kalaa, kanaa, sikaa, lammasta, nautaa, poroa jne... ja kasviksia sitten lisäkkeenä.