Huomenna tulee vaalikauden kovin välikysymys telkkarista. Kokoomus hiillostaa kunnolla.
Kepun avustajat ovat vääntäneet jo monta päivää hallituksen vastausta siihen. Punavihreät ei oikein sulata iltalypsyä.
Mitä tekee Kepu? Lähteekö se taktisesti kävelemään sosialistihallituksesta 5 kk ennen vaaleja?
10 prosentin kannatukselle on tehtävä nyt jotain järkevää. Muuten käy kylmät.
Kaatuuko hallitus ennaltamisasetukseen?
19
80
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö, höpö. Ei ne mihinkään lähde. Audin takapenkki on rakas paikka Kyrviselle!
- Anonyymi
Ennaltasyöminenhän olisi ahneutta https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/txt/106-01.htm
https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/txt/105-01.htm- Anonyymi
*
Kepulaiset pitää Kynsin Hampain Kiinni " Hillotolpasta "
Kepun Kurvinen laittoi Uudet "piilokorot" kenkiin, niin näyttää MiehenMittaiselta !
-muutenhan se on kuin "veneen pohjatappi"
* - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
*
Kepulaiset pitää Kynsin Hampain Kiinni " Hillotolpasta "
Kepun Kurvinen laittoi Uudet "piilokorot" kenkiin, niin näyttää MiehenMittaiselta !
-muutenhan se on kuin "veneen pohjatappi"
*TÄNÄÄN kesk 9.11. tv1, klo 13.50 lähetys eduskunnasta...
- Anonyymi
Pääministeri Sipilä hajotti edellisen kepujohtoisen hallituksen vähän ennen vaaleja.
Mitä se oikeasti auttoi?
Kepu sai historiallisen huonon vaalituloksen siitä huolimatta 2019 ja meni sosialistien kanssa hallitukseen!
Kannatus ei nouse tällä menolla enää koskaan. Kannattajat eivät enää luota kepuun.- Anonyymi
Edellinen epäsosialistinen hallitus jätti jälkeensä pahat jäljet.
- Anonyymi
Kepun on pakko kaataa hallitus ja lähteä oppositiopuolueena vaaleihin.
- Anonyymi
Kauhea vääntö ja nyhjää tyhjästä kun suuri valiokunta kuitenkin Suomen kannan muotoilee.
Kepu vänkyröi tapansa mukaisesti asiassa kuin asiassa. Ottaa niin koville kun vihreät ja vasemmistoliittokin menevät kannstuksessa kohta ohi.
Voi porvariparkoja. Persujen Purrakin luistaa hallintovaliokunnan työstä kun sanoo, ettei se ole mediaseksikästä ja vaalit ovat tulossa. - Anonyymi
Suomi kerjää ikävyyksiä jos rupeaa rettelöimään isompiensa kanssa!
- Anonyymi
Kokoomus ja kepu yrittävät vain kiillottaa poliittisiä kilpiään vaikka asian voi hyvin hoitaa EU:ssa kansallisten etujen mukaisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus ja kepu yrittävät vain kiillottaa poliittisiä kilpiään vaikka asian voi hyvin hoitaa EU:ssa kansallisten etujen mukaisesti.
Sekoomus ja Persupöljäkkeet suunpieksäntä on samalla tasolla kuin pelloilla oleva hukkakaura kummatkin joutaa hevonkuuseen pilaamasta tervettä kasvustoa.!
- Anonyymi
Mielenkiintoista nähdä tekeekö Keskusta vuosisadan suurimman pyllistyksen omille äänestäjilleen, maanomistajille ja ylipäätään koko metsäsektorille.
- Anonyymi
Onko hallituksessa Maatalousministeriä? Pohjanmaalla yli 2000 järkyttävällä tavalla kurkut auki elävältä lammasparalta teurasttettu, ei kukaan Hallituksessa ole järkyttynyt eikä Maatalousministeri ole ottanut tapausta esille.. Uskomaton Hallitus.
- Anonyymi
Josko tämä kurkunleikkaaja olikin persupölvästi niiltä kun voi odottaa mitä vain passais hyvin näitten tekosiksi.!
- Anonyymi
HYS HYS!!!
- Anonyymi
Missä luuraa vihervasemmistokepulit kun ei kauhistele kukaan, maaseudun puolustajat.
- Anonyymi
Kyllä oli taas keskustelu. Kepu on opposition kans samaa mieltä, mutta äänestää punavihreän hallituksen puolesta!
- Anonyymi
Ei kaatunut. Olisi pitänyt.
- Anonyymi
Vielä ehtii.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64185Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va972327Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J611009Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186880Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38871- 47864
- 34831
- 36796
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35782