Valiokunnan puheenjohtajuus oli hänen omienkin sanojen mukaan liian vaativa tehtävä hänelle. Ja kuitenkin tavoittelee pääministerin paikkaa ensi kevään vaaleissa!? 🤣🤣🤣
Purrastako pääministeri?
Anonyymi-ap
1281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ehkäpä Purran kannattaisi jatkossakin keskittyä vain siihen suun soittamiseen. Se ei vaadi siltä liikoja.
Jokaiselle kykyjensä mukaan. Siksi persut on oppositiossa!
Persujen paikka on siellä ikuisesti.
Olisiko Hakkaraisessa ainesta ministeriksi persujen kärkipoliitikkoja kun on? 😁
Härski-Hakkarainen pressaksi, ehdottomasti.
Joko sen leegot on kunnossa?
Ne tehtiin Afrikassa.
Aivan sama tavoitteleeko, mitään realististia mahdollisuuksia pääministeriksi hänellä ei ole.
Oli tuo valiokunnan puheenjohtajuus liian raskas ja vaaliva tehtävä! Siinä piti varmaan perehtyä lakeihin ja asetuksiin! Heh, heh. Persut pitää sellaisista tehtävistä, joissa voi valehdella ja ihannoida väkivaltaa! Uhota ampua homoa päähän ja uhkailla ministeriä teurastuksella. Siitä persut tykkäävät. Mitä tyhmempää puhetta, sitä suuremman kannatuksen saa persujen keskuudessa.
Mutta niinhän se on, jos kansa äänestää äärioikeistolaisia aatteita, joissa voima tulee yleensä toisten ihmisten, ihmisryhmien,erilaisten ajatusten vihaamisesta, meidän on se vaan hyväksyttävä! Kansanvallan kannattajien.
On se viha nousussa maailmassa - taas!
Surkuhupaisia nuo persut.
Nyt on Purralla sitten enemmän aikaa valehdella, vääristellä ja vihaa lietsoa. Siitä persujen kannattajat tykkäävät.
Meneekö Purra myös ampumaan hallituksen ministerien kuvia? Se saa pikkupersut kiimaaan.