Millaisia seurakunnat on Kangasalla?

Onko kokemuksia?
14754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Monta hyvää vaihtoehtoa

Äänestä

Keskustassa on kaksikin seurakuntaa. Kirkko näkyy jokaiselle ja helluntaiseurakunta Torin laidalla. Olen poikennut kummassakin eikä pahaa sanottavaa.

Äänestä

Suosittelen kaikille lämpimästi, varmasti ette kadu.

Äänestä

Kiva kuulla

Äänestä

Aikamiehet jonottavat ainakin diakoniaan saavat ison joulukassin.

Äänestä

Kiitos Herralle

Äänestä

Siinnä torin vieressä on jotenkin vapaampaa, ei niin muodollista, mutta hyviä on majataloillatkin.

Äänestä
  • Minäkin kävin marraskuussa kerran siinnä torin laidalla helluntaiseurakunnassa. Kovin oli luonnikkaita ihmisiä.

    Äänestä

Varsin sekalaista seurakuntaa siellä.

Äänestä
  • Taitaa Ev. lut srk. olla todella sekalainen, näin maallikon silmin. Kirkkovaltuustoonkin tuli aivan ateistejakin. Onko ateismi ja luterilaisuus samaa ja järjestäytynyttä, kysyn vaan?

    Äänestä

Juuri teille sopivia ovat, olkaa hyvä, sitä saa mitä tilaa.

Äänestä

Nyt tuossa viikolla oli helluntaiseurakunnassa hyviä tilaisuuksia.

Äänestä

Olen käynyt kummassakin katsomassa millaista touhua siellä on, ja on niissä melkoisia eroja.

Äänestä

Lestat kyttää ettei uskovainen juo viinaa tai Kuuntele rokkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu