Kepun kepuilu

Taas ollaan tilanteessa jossa kepu ja kepulaiset keikuttaa venettä. Mistä ihmeestä tämä hallitustyön loppumetrien rähjäys johtuu. Sipilä kaatoi hallituksen loppumetreillä, Kulmuni horjutti sitä jo alkuvaiheessa ja nyt tämä pullan täyttämä tössätäti Saarikko on viimeistelemässä kepun siirtymisen marginaalipuolueeksi. Kiitos ja pahoittelut kepunkaataneelle kolmikolle, Sipilä, Kulmuni ja Saarikko.
569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pellen touhua Kepulta, ei tuolla pelillä äänimäärä kasva vaaleissa. Olisi kerrankin ryhdikäs ja lähtisi hallituksesta ,mutta kun ei . Saarikko on lopullisesti onnistunut nolanut koko puolueen.

Äänestä

Kepun kieroutuneet apinat olisi hyvä pitää aina oppositiossa. Ei noista riidankylväjistä ole mihinkään hallituskokoonpanoon. Se on nyt nähty.

Äänestä

KEPUli puolue koittaa uhota jälleen kerran.... Ovat tätä tehneet aiemminkin...Uhotaan ja koitetaan näytttää että ollaan niin kovia ja että he päättä ja on kova ja hyvä puolue...äänestäjiä koitetaan kalastaa..Ei siinä mitään muuta oo takana..Joo nehän uhosi et jos polttoaineen hintaa nostetaan halitus kaatuu...nythän tulee joku 50 Centiä lisä...No KEPUli puoleúe pettää siinäkin asiassa...no ÄÄNESTÄJÄT muistaa

Äänestä

Kepun idiootit ei vaan usko että muita mustamaalaamalla ei laske kuin oma kannatus!Ja eikös ne vaihtaneet rotunainen Kulmunin ihrapytty Saarikkoon että kannatus nousisi!?Vituiks mäni!Ois vaan mukavampi katsella naista eikä sikaa.Toivotaan että Marin pistää hallituksen nurin jos nämä kepun apinat eivät mahdu ruotuun.Koska se jos mikä vituttaisi kepulaisia,10 prossan kannatuksella hallituksen kaadon syntipukiksi vaikka kuinka selittäisi!

Äänestä

Kepu pettää aina ja Sipilä vielä useammin, mutta kohta Saarikko porhaltaa vasemmalta ohi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taas ollaan tilanteessa jossa kepu ja kepulaiset keikuttaa venettä. Mistä ihmeestä tämä hallitustyön loppumetrien rähjäys johtuu. Sipilä kaatoi hallituksen loppumetreillä, Kulmuni horjutti sitä jo alkuvaiheessa ja nyt tämä pullan täyttämä tössätäti Saarikko on viimeistelemässä kepun siirtymisen marginaalipuolueeksi. Kiitos ja pahoittelut kepunkaataneelle kolmikolle, Sipilä, Kulmuni ja Saarikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu