Suomeen rakennettava vesivoimaloita

Anonyymi-ap

Vesivoimalat on ainoita ilamsto ystävällisiä ja ehtymättömiä.

11

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se vaan ei sovi, silloinhan vihreet ei saisi niin paljon miljaardeja puuhasteuunsa.

    • Anonyymi

      Nykyinen linjaus näyttää ikävä kyllä olevan, että puretaan entisetkin voimalat. Simpeleen hiitkoskella päätös on jo tehty.

    • Anonyymi

      Onko täällä tarpeeksi mäkiä, että saa vesivoimaa?

      • Anonyymi

        On saatu, vuosikymmenet. Nyt tuo päästötön tehokas energia ei sovi punavihreiden pirtaan. Se kun haittaa hyvinvointivaltion alasajoa. Pitää saada tuhottua ennen rikkaiden maiden talous, jotta saataisiin ihmiset hyväksymään ja jopa pyytämään resettiä, jossa otetaan käyttöön yksi maailmanvaluutta ja digiraha, tietysti ehtoineen. Ne, jotka eivät suostu, eivät voi ostaa eivätkä myydä. Kaikkien kaikki raha on koko ajan pankkien hallussa ja valtion valvonnassa. Kukaan ei voi nostaa omia digirahojaan turvaan. Voi yrittää ostaa jotain konkreettista, mutta siihenkin on helppo asettaa rajoitukset, kun pankeilla on valta ja tietää jokaikisen ostoksesi ja tulosi.


    • Anonyymi

      Tuulivoimahullutus tarvitsisi lisää uutta säätävöimaa.
      Vuotoksenkin allas pitäsi ottaa uudelleen vakavaan harkintaan.
      Vaan eipä se tietenkään passaa viherhiipparille.

    • Anonyymi

      ei sovi vihreille, tosin mikään ei sovi vihreille, paitsi paluu kivikauteen, siis kaikki muut paitsi he itse

    • Anonyymi

      Vesivoimat käyttöön. Koskia täällä piisaa. Tämä vain on mennyt aivan älyttömäksi, tärkeintä on vain lohien päästä pomppimaan virroissa. Puuta ei saisi polttaa, turve on tuomittu. Kun lopetetaan ensin täysin turha saastuttaminen, sen jälkeen voisi pohtia esim puun käyttöä .

      • Anonyymi

        Tuulimyllyjä kylläkin viherhiipparit määkivät lisää seisomaan .


    • Anonyymi

      Ei ole enään rakentamattomia koskia, mistä saataisiin merkittävästi vesivoimaa.

    • Anonyymi

      Vesivoimalat tekevät kalakannasta jauhelihaa.

      Miettippäs sitä miten kalilee opettaa etteivät ui turbiineihin.

      • Anonyymi

        Haarniskat kaloille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe