Suomeen rakennettava vesivoimaloita

Anonyymi-ap

Vesivoimalat on ainoita ilamsto ystävällisiä ja ehtymättömiä.

11

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se vaan ei sovi, silloinhan vihreet ei saisi niin paljon miljaardeja puuhasteuunsa.

    • Anonyymi

      Nykyinen linjaus näyttää ikävä kyllä olevan, että puretaan entisetkin voimalat. Simpeleen hiitkoskella päätös on jo tehty.

    • Anonyymi

      Onko täällä tarpeeksi mäkiä, että saa vesivoimaa?

      • Anonyymi

        On saatu, vuosikymmenet. Nyt tuo päästötön tehokas energia ei sovi punavihreiden pirtaan. Se kun haittaa hyvinvointivaltion alasajoa. Pitää saada tuhottua ennen rikkaiden maiden talous, jotta saataisiin ihmiset hyväksymään ja jopa pyytämään resettiä, jossa otetaan käyttöön yksi maailmanvaluutta ja digiraha, tietysti ehtoineen. Ne, jotka eivät suostu, eivät voi ostaa eivätkä myydä. Kaikkien kaikki raha on koko ajan pankkien hallussa ja valtion valvonnassa. Kukaan ei voi nostaa omia digirahojaan turvaan. Voi yrittää ostaa jotain konkreettista, mutta siihenkin on helppo asettaa rajoitukset, kun pankeilla on valta ja tietää jokaikisen ostoksesi ja tulosi.


    • Anonyymi

      Tuulivoimahullutus tarvitsisi lisää uutta säätävöimaa.
      Vuotoksenkin allas pitäsi ottaa uudelleen vakavaan harkintaan.
      Vaan eipä se tietenkään passaa viherhiipparille.

    • Anonyymi

      ei sovi vihreille, tosin mikään ei sovi vihreille, paitsi paluu kivikauteen, siis kaikki muut paitsi he itse

    • Anonyymi

      Vesivoimat käyttöön. Koskia täällä piisaa. Tämä vain on mennyt aivan älyttömäksi, tärkeintä on vain lohien päästä pomppimaan virroissa. Puuta ei saisi polttaa, turve on tuomittu. Kun lopetetaan ensin täysin turha saastuttaminen, sen jälkeen voisi pohtia esim puun käyttöä .

      • Anonyymi

        Tuulimyllyjä kylläkin viherhiipparit määkivät lisää seisomaan .


    • Anonyymi

      Ei ole enään rakentamattomia koskia, mistä saataisiin merkittävästi vesivoimaa.

    • Anonyymi

      Vesivoimalat tekevät kalakannasta jauhelihaa.

      Miettippäs sitä miten kalilee opettaa etteivät ui turbiineihin.

      • Anonyymi

        Haarniskat kaloille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      101
      1647
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      21
      1017
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      45
      911
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      334
      814
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      813
    Aihe