Vihasitko kristittyjä ennen kuin Yeshua valitsi sinut maajilmasta?
Itse en ymmärrä vihanneeni kristittyjä, mutta agnostikkona eläessäni tiedostin etten tiejä kaikkea maajilmasta että silmillä ei ole kykyä nähtä kaikkea.Henkimaajilman kokemus samanaikaisesti muutamien henkilöijen kanssa samaan aikaan saman ilmijön nähtyjämme tiesin myös sen että harhanäjyksi selitettävissä olewan näki kaikki kahteksan silmää, joista 2 silmää oliwatten minun silmäin.
Jos yksin näkee ensi kerran "mahtottoman ilmijön" niin silloin muijen on kiva selittää se harhanäjyksi. Maajilmaa otottaa ihmenäjyt, joita antikristus tekee tiejskennennellen Yeshuaa.
Selef Urge
Miksi maajilma vihaa kristittyjä?
6
160
Vastaukset
- Anonyymi
Ei teitä kukaan vaivaudu vihaamaan, ellette käyttäydy huonosti.
- Anonyymi
kristityssä valtiossa kukaan mitään vihaa, nää jotkut vaan kuvittelee ja lietsoo,
"meitä vihataan", että pääsisivät uhriutuun . . . Eikkarina ollessani vastustin Helluntalaisuutta - MUTTA kun Herramme Jeesuksen Armo ilmestyi minulle liityin HETI Helluntalaisten porukkaan ja aloin palvella seurakuntaa<3<3<3<3<3<3<3
- Anonyymi
on myös toisinpäin, kun huomaavat helluntailaisuuden kusetuksen,
rupeevat etsiin totuutta, ja löytävät sitten myöhemmin > kristinuskon.
"Kristinuskon > Kristukseen / Kristuksessa.
- Anonyymi
Asia kerrotaan jo tässä:
1. Joh. 3:12 eikä olla Kainin kaltaisia, joka oli pahasta ja tappoi veljensä. Ja minkätähden hän tappoi hänet? Sentähden, että hänen tekonsa olivat pahat, mutta hänen veljensä teot vanhurskaat.
Ja valkeus / valo paljastaa pimeyden, eikä siitä pahat tykkää, että he paljastuvat pahoiksi ! - Anonyymi
Amerikam homoja vihataan mutta on aihettakin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266410Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716243Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766205Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3444002Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482425Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42365Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131329
- 1871138
- 64970