Elämäkertani.
Suomen ehkä ensimmäinen päiväkirjablogi,
10 vuotta netissä os.:
http://wwnet.fi/users/veijone/
puoli miljoonaa lukijaa saavutettu.
Kiitos kaikille. Onhan siinä ihmettä
ylen määrin muillekin jakaa.
Linkitän mielelläni mielenkiintoisia
elämäkertoja ja uutissivuja tuonne
osoitteeseeni.
500.000 lukijaa, kiitos
7
1631
Vastaukset
- Browser
... kaikella kunnioituksella pieteettiäsi ja/tai antautumuksellisuuttasi tiettyjä asioita kohtaan, mielestäni sekopäisyytesi on kyllä jotenkin huvittavaa, mutta valitettavasti ei mitenkään erottuvaa (samanlaisia täällä on muutama *lohduttaa ja kannustaa*).
Mutta voit ajatella asian valoisaa puolta: moni on varmasti saanut kuitenkin hyvät naurut jutuistasi :-), joten siinä mielessä olet hyväntekijä.
ps. oletko ajatellut koskaan tekeväsi kunnon töitä, tai siis konkreettisesti jotakin hyvää? - väsyttää
ihan oikeesti...Hanki Elämä!!!
- kadonneet kirjeet
Sivu on uskonnottomuuskiihkoilua.
Kristillisyyden ja muunkin vastaista.
Älkää eksykö sinne! - Kiva
kadonneet kirjeet kirjoitti:
Sivu on uskonnottomuuskiihkoilua.
Kristillisyyden ja muunkin vastaista.
Älkää eksykö sinne!Vautsi, sittenhän ne on ihan asiasivut. Hyvä että mainostit, nyt me kaikki meidän perheessä mennään joukolla sinne.
Uskovaiset hoitoon!!! - Jan.Kupila
kadonneet kirjeet kirjoitti:
Sivu on uskonnottomuuskiihkoilua.
Kristillisyyden ja muunkin vastaista.
Älkää eksykö sinne!on ateismissa?
- sami s
Osuit naulan kantaan siinä, että hanki-elämä helposti kutsuu jos ei ota elämän kolhimana Jumalan kutsua vastaan. Olemme kaikki erilaisia, olemme persoonia, Jumalan kuvaksi luotuja. Jokaisella on elämäntarinansa. Kaikkien ihmisten tarinat ovat erittäin tärkeitä ja hienoa että netissä varsinkin muuten ujoina (riippuu tilanteesta) ,niistä voi jutella, selvinkin päin.
Raamatussa sanotaan, "joka lihassa kylvää, se lihassa niittää , joka hengessä kylvää, se hengessä niittää". Tämä tarkoittaa, että on olemassa asioita joita ei rahalla saa. Tällaisia on esim. mielenterveys sekä ikuinen elämä. Sen mahdollisti Jumala tulemalla lihaksi eli Jeesuksen muodossa maailmaan. Monesti hengessä kylvämistä on esirukous, evankelionti jne... Jumala kantaa ihmistä kun ei ole enää omaa voimaa.
Minunkin piti lopettaa yrittäminen omin voimin. Jumalan edessä on koko maanpiiri ihmisineen ja Jumala ei ole aikaan sidottu kuten me. Siksi hän näkee kokonaistilanteen paremmin ja kannattaa jättää elämä hänen käsiinsä.
Moni ihminen on minuakin haukkunut ja silti selkäni takana puolustanut. Aikamoisia tyyppejä. Onneksi olkoon vaan, Veijollekin laskuri-lukemasta ja Jumalan tulta artikkeleihisi.
sami s
http://www.galleria.suomi24.fi/saminen
- Perhonen72
Niin mielenkiitoiselta vaikutti sivusi, että en jaksanu vaivautua edes lukemaan. Jatka samaan malliin, niin saat paljon kävijitä, heh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821329Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä651115Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021108Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1631033Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121019Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103973Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68886Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍121813- 77745
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121744